| Maradona75 a întrebat:

Daca vorbesc de exemplu cu o fata din liceu pe facebook si a doua zi mă intalnesc cu ea nu stiu cum să reactionez, sunt mai timid si mă simt stanjenit. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu e panica man laughing
Continua sa vorbesti cu ea, sti cum e, cu cat petreci mai mult timp cu o persoana cu atat te obisnuiesti cu ea mai repede.

| silvia94 a răspuns:

Buna
Asta inseamna ca trebuie sa iti infrunti temerile si sa te porti ca atare, asta doar daac fata respectiva iti place cu adevarat si vrei o relatie cu ea.
Ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti pentru ea, si sunt sigura ca respectiva va aprecia.
Mult succes

| MadalinaBoca a răspuns:

Simplu. Sa o saluti si sa incerci o conversatie simpla de tipul:" ce faci? ce ore mai ai astazi? ....sau cu cine faci orele de...". Intelegi tu ce vreau sa zic. Incepi cu simple conversatii si vezi si reactia ei. Si daca ea vorbeste cu tine si ii placi, va dori sa vorbasca mai mult cu tine. Succes!