| SunshineSunrise a întrebat:

Dacă vreau sa dau la ASE pe management și am tatuaj pe antebrat ma primește la facultate? Adică mie nu mi se pare normal pentru în tatuaj mic sa facă discriminări de genul. Tatuajul meu e de maxim 5 cm și e o sageata cu un mesaj. Dacă nu, la ce facultăți care nu au nici o treaba cu tatuajele ma primesc? Menționez ca sunt pe profil de filologie

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Fi serios!
nu exista asa ceva.
si la politie te primeste dar sa fie sub uniforma (tatuajul)
. ce sa -i faci?!
Valurile tinereţii lasă urme colorate pe piele...

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca nu e academia de politie, militara sau altele de genul, nu intereseaza pe nimeni ce ai tu pe corp. Cu atat mai putin ASE asa ca poti da la ce vrei tu.

| metehne a răspuns:

Nu cred că ar conta. Dar poți citi regulamentul aici: http://www.ase.md/files/documente/regulamente/cod_stud.pdf

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine te a pacalit ca nu poti da cu tatuaje la ASE?

| Bubbleuh a răspuns:

Asta depinde de regulamentul Facultatii la care te duci, deoarece acolo esti pus sa semnezi un contract, in care daca se specifica interzicerea tatuajelor, nu poti faci nimic impotriva asta.