| fetitzatah a întrebat:

Hey, am profil de filologie. vreau o facultate tot in acest domeniu. ce facultati recomandati.?

6 răspunsuri:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Nu te lua dupa ei, poti face absolut orice facultate vrei, chiar daca esti la filo-o colega de-a mea a terminat filologia si acum e strudenta la medicina dentara, deci se poate, numai sa vrei. Poti sa dai la litere, la jurnalism, la psihologie, la drept, la stiinte politice, orice.Succes!

| Musique a răspuns:

Poți da la drept, la litere, jurnalism etc.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de litere...

| Soryn2244 a răspuns:

Filologie aaa. Mai bine te duceai la MI sau SN hai sa ti le spu de la filologie poti face urmatoarele facultati:facultatea de drept, de litere, translator, pedagogic cam putine asai..Pecand la MI si SN poti merg absolut ori unde iti doreste inima

| Missie997 a răspuns:

Te poti duce la Ase.
de litere... depinde unde vrei tu sa te duci ..Mai aproape de zona ta sau mai departe.winking

| Skullz a răspuns:

Filologie... Din asta te faci comentator radio, prezentator la tv, chestii in care comunici cu oamenii... da nu stiu la ce facultate sa dai, nu este neaparat atata timp cat ai lua bacalaureatuwinking