| ionut23C a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer la un alt liceu in primul semestru deoarece am probleme de sanatate si stau departe de liceu. Pot sa ma transfer? Sunt la un liceu foarte bun si vreau sa ma transfer la un liceu mai lejer.
( sunt clasa a9a si sunt pe profilul mate-info intensiv info si vreau sa ma duc pe mate-info intensiv engleza )
VREAU UN RASPUNS! VA ROG!

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Întreabă la secretariatul școlii. E posibil, dacă faceți un dosar cu actele medicale care să întărească cererea de transfer. Dar, depinde de școală, legi, dar mai ales, dacă mai au loc liber la școala și clasa cu profilul dorit. Căci, dacă de la școala cealaltă, vă transmit că la profilul dorit nu mai există loc liber, va trebui să așteptați până la anul.