| totElodia a întrebat:

Dati-mi exemple va rog de meserii care NU au ca baza principala matematica / biologia- chimia, si salariul este de minim 1000 de euro.

Răspuns Câştigător
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Sa incep, sa enumar:
-bucatar
-barman
-sudor si lacatus
-sofer de tir sau taxi sua particular
-vanzator de droguri (mai bine nu, dar e o idee)
-sa faci tatuaje
-sa iti deschizi o firma sau o ferma
- exista o meserie cam la negru, da merge: culegator international de portofele.
Tot ce am zis mai sus cu exceptie ultima si vanzare de droguri sunt realizabile, dar mai bine le practici in strainate.

Ca fapt divers mergi la facultatea de litere (cum a zis cineva de mai sus) sau fa niste cursuri de specializare intr-un anumit domeniu.

7 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Poti sa te duci la facultatea de litere, nu stiu ce varsta ai, fa o specializare in ceva limba care e mai rara plus engleza si incearca sa devii traducator legalizat de documente, fosta mea profesoara de engleza a primit un post de traducatoare si are bani faini acum cu putin stres happy

| ComatoseWine a răspuns:

Traind in Romania esti cam nerealist.Nu stiu.Incearca ceva gen sudor in argon.Se plateste bine.

| MrAngelus a răspuns:

Sofer de tir

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

De ce asociezi materiile de la scoala cu meseriile?

| totElodia explică (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Consideri ca daca nu-ti place engleza ai sanse sa devii translator?

| ILoveMoon a răspuns:

De obicei cel mai bine se castiga in agricultura si in constructii dar si ca bucatar se castiga foarte bine daca ai experienta sau sudor

| Discordless a răspuns:

Pe centura.

Imi pare rau dar nu am avut timp sa caut alte sinonime pentru prostituata.