| yoyo_2588 a întrebat:

Dati-mi idei despre o compunere cu 10 omonime si daca puteti dati-mi si 10 omonime pentru compunere

2 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Broasca(de la usa si de pe lac), chei(de la usa si portiune de munti prin care trece o apa curgatoare), lac(lac pentru lemn, de unghii si lac cu apa)si cata cuvinte de genul asta.mult noroc la compunere

| PinkyPu a răspuns:

Lac(intindere de apa, lac de unghii), leu(moneda, animal), noua(adjectiv si cifra), mare(ca intindere, Marea Neagra), liliac(floare, animal), rosie(culoare, fruct), vara(ruda, anotimp)si cele 3 date de antonia si ai 10.succes!:*