| Irw a întrebat:

Hello! Puteti sa imi dati idei de o compunere despre 1 Decembrie. FUNDA. puppy dog eyes multumesc.

2 răspunsuri:
| Rikudou a răspuns:

Unirea principatelor Romane.Incepi mai intai cu Mihai Viteazul care a fost primul care a incercat sa uneasca Tara Romaneasca si Moldova ca sa arate sa se poate si termini cu 1918 cu colonelul Al. Ioan Cuza.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.poti spune ca ai fost impreuna cu cativa colegi la muzeul de istorie din orasul tau.acolo ai invatat despre ceea ce s-a intamplat pe data de 1 dec. dupa care poti spune ca tot cu acei colegi cu care ai fost la muzeu ati mers pe bulevard ( sauzona unde se tin paradele si marsurile in orasul tau :d)ca ti-a placut in mod special acei neni calare sau eu stiu ce... ( laughing ) si ca este o zi care-ti re-invie spiritul patriotic. thinking