| JamilaGizeh a întrebat:

Dati-mi si mie exemple de cuvinte in engleza cu "TH" care sa se pronunte "Z" de exemplu "birthday". FUNDA!

3 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

In engleza "TH" nu se pronunta niciodata "Z" (din cate imi amintesc eu) si in niciun caz "birthday" nu se pronunta "bărzdei" happy

| DarQueen a răspuns:

What?
Unde auzi tu „z" când pronunți „birthday"?

| Dairou a răspuns:

In "birthday" nu cred ca se aude niciun "Z" stiu engleza de 5 ani si nu cred ca se aude vreun Z in birthday [Barfdei]happy Si un prea cred ca exista si chiar daca exista cred ca nu prea se folosesc, oricum astept fundahappy mUltumnesc