| KissGirl_9740 a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei de basme pana diseara
pwwp
funda

1 răspuns:
| Nothing05 a răspuns:

Buna:*

Pai poti sa te folosesti de numerele care apar de obicei in baseme( 3, 7). Poti spune ca erau 3 printi in 3 colturi diferite ale lumii. Unul se afla intr-un colt cu multa padure, apa, liniste, altul de afla intr-un colt cu stanci, frig, zapada, pustietate iar ultimul de afla intr-un colt plin cu fructe numit " Taramul frctelor pamantesti " (sau ceva de genu:-)) ).
Poti continua spunand ca intr-o nopate un duh a mers la fiecare si le-a spus sa mearga in centrul pamantului pentru ca acolo vor gasi printesa cea mai frumoasa din tot Univesrul. Mno si poti descrie putin calaroriile celor 3 pana ajung in centrul Pamantului :-p
Cand au ajuns toti 3 acolo, erau foarte surprinsi ca s-au intalnit. Au facut cunostiinta, dar in mintea lor fiecare isi dorea sa fie singurul care va castiga mana printesei.

De aici dezvolti tu :-)). Sper sa iti placa:*