| alexandra8888 a întrebat:

Dati-mi si mie niste nume de motoare care merg mult mai bine decat Internet Explorer dar care sa il inlocuiasca!

7 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Buna Alexandra. UIte cum sta treaba, IE nu e motor de cautare, este browser.Motoare de cautare sunt google(cel mai folosit de romani) yahoo, bing, msn, etc.
Iar ca browsere mozilla firefox, google chrome, opera, safari, palemon.etc.Eu iti recomand mozila cu pagina de pornire google(adica google, sa-ti fie motorul de cautare). Sper ca ai inteles si numai bine.

| AlynaC a răspuns:

Mozilla Firefox, Opera

| Ţepeşu a răspuns:

Opera, google chrome, mozzila firefox, safari, internet explorer 8.

| beckham1 a răspuns:

Cel mai bun este Google Chrome! Ii dai pe default browser si atat;)

Link : http://www.google.com/chrome?hl=ro

| angel74dm a răspuns:

Internet Explorer nu e motor de căutare, este un program cu care poţi accesa internetul. Motor de căutare este Goggle (cel mai cunoscut). Alte motoare de căutare, în ordinea accesării:
Google 82.80%
Yahoo! 6.42%
Baidu 4.89%
Bing 3.91%
Ask 0.52%
AOL 0.36%.

Ar mai fi:
Brainboost
ChunkIt!
Clusty
DeeperWeb
Dogpile
Excite
Harvester42
HotBot
Info.com
Ixquick
Kayak
LeapFish
Mamma
Metacrawler
MetaLib
Mobissimo
Myriad Search
SideStep
Turbo10
WebCrawler

| Maditzaa16 a răspuns:

Cel mai bun este Google chrome :X mie imi place foarte mult si este si interesant poti pune orice tema de fundal vrei :X sper sa iti ajute iti las si un link sa il descarci :* http://www.google.com/chrome

| AnoNimNoNim a răspuns:

Iti propun mozzila firefox 3.6 deoarece are protectie antivirus eu pe asta o am