| copilu a întrebat:

Dati mi un sfat cum sa fac sa uit d tot si d toate sa nu ma mai gandesc zilnic la aceleas lucruri ...sa nu mai fiu trist zilnic din aceleasi motive mersi

Răspuns Câştigător
| inna a răspuns:

Nu e asa de scurta viata, adica cand esti trist timpul ti se pare ca trece mai greu, n-ai chef de nimic.

Nu stiu, incerca sa faci ceva placut, apuca-te de un sport, implica-e in diverse proiecte, plimba-te, ia-ti un prieten apropiat si plecati undeva sa va distrati.

Sunt multe lucruri in viata de care ne putem bucura, e adevarat cand esti trist parca nu-ti mai arde de nimica, dar trebuie sa incerci sa-ti revii, sa incerci sa zambesti mai des, vei vedea ca cu timpul va fi mai bine.happy. Fiecare om are perioade mai proaste.

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu zic sa schimbi muzica pe care o asculti. Asculta ceva mai vesel.
Inconjoara-te de persoane in preajma carora te simti bine. Spune-le prietenilor ca treci printr-o perioada mai dificila si ca ai nevoie de ajutorul lor sa o depasesti. O sa fie mai bine! Succes!

daniela
| daniela a răspuns:

Ocupati timpul numai cu lucruri care-ti plac si care sa te tina ocupat toata ziua. Bine ar fi sa cazi seara frant de oboseala ca sa nu te mai gandesti la prosti.

| andreea_8479 a răspuns:

Uita te in jurul tau.iti place cum trece timpul pe langa u iar u stai sh meditezi asupra umor probleme p care in loc sa le rezolvi mai rau iti complici existenta
viata este frumoasa...alaturi de familie sh de prieteni vei reusi sa treci peste toate aceste greutati
comunica...nu lasa trsitetea sa t doboare.nimic nu trebuie sa fie mai puternic decat u
lupta pentru fericirea ta

mult succes

| greg a răspuns:

Tre` sa ai "durere in..." iti zic pe privat daca vrei.Mai da-le draq de probleme si vorbeste in gand cu Dumnezeu, roaga-L, etc.

| amberjuly a răspuns:

In primul rand sa te vezi cat mai des cu prieteni, cu cunoscuti. nu refuza nici o invitatie... esti tentat sa faci asta si apoi tot stai singur si trist. Sportul e foarte benefic, macar un jogging tot e bun, de preferat e basket, fotbal, tenis la care poti sa iesi cu mai multi. Mai poti sa faci ce-ti place (hobby) sa citesti carti de dezvoltare personala, sa inveti sa ai mai multa incredere in tine si sa te cunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Copilu, nu ai hobby?
Fă-ți un program zilnic pentru diferite activități casnice, gospodărești, drumeții, sport, cluburi, etc.
Și nu mai fii trist că viața este scurtă...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehelaughing ma buseste rasul cand citesc raspunsurilelaughing De-ar fi asa simplu pe cat ziceti voi... Fatzicule iarta-ma ca rad dar...nu pot sa ma abtin...chiar nu m-i te inchipui scapand d meditatiile la nemurirea sufletului dand cu matura...laughing sau... facand sport...
Parerea mea o stii cel mai bine...cred ca ti-am sau...ne-am desenat de multe ori...teoriile...practica e mai nasoala...
Da`...pan` la urma stii cum e..."EU sunt de vina"...:d...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai lume. dar toti ii spuneti sa iasa cu prietenii. dar daca omu nu are prieteni adevarati ce poate sa faca? decat cu prieteni falsi mai bine singur.parerea mea.big grin

un sfat...pleaca intr-o excursie sau daca poti pleaca definitiv din locul in care acum t aflii.la fel am facut si eu.asa poti sa uiti, sa-ti gasesti alti prieteni...pleaca undeva unde nimeni sa nu te cunoasca si sa nu stie de unde vi.big grin