| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

Dati-mi va rod frumos rezumatul cartii Genoveva de Majorie Buckingham, dau fundita si vot!

1 răspuns:
| ursuletzzule a răspuns:

O fată de 18 ani, populară, genul ăla care merge la petreceri, cu prieteni mulți, într-o seară ajunge la biserică unde trăiește o trezire spirituală și devine un om nou. Începe să-i pună tot felul de întrebări preotului despre viața nouă în Hristos și să o trăiască cu toată ființa ei.

A crede numai că Hristos a trăit și a murit și chiar că a înviat nu te poate mântui, dacă nu-i faci aplicarea în propria ta inimă, în viața ta.

EL nu te poate păzi decât dacă te vei încredința Lui.

Câteva îndemnuri luate pentru mine din această carte creștină:

să nu minți (să nu spui nici o minciună – mică sau mare – albă sau neagră – nici una)
să nu copiezi