| theolina_8006 a întrebat:

Dau funda! am mare nevoie de ajutor! in curand, dupa cum stiti vine revelionul. un baiat m-a invitat sa fac revelionul cu el, mie imi place acest baiat.prietenei mele i-a placut si ei de el asa ca nu i-am spus ca il plac. i-am spus si iei sa vina la revelion doar ca nu vrea deoarece va veni si un baiat cu care ea filtreaza.problema mea e ca vreau sa ma duc la revelion, dar nici sa ma cert cu prietena mea.help me! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Daca e o prietena adevarata, nu va interveni intre voi doi (intre tine si baiat). Iar daca o va face, inseamna, ca nu e o prietena chiar atat de buna, asa ca poti linistita sa-ti vezi de treaba.
Bucura-te de viata si nu asculta, ce spun unii si altii.
Si mai ceva, intreaba-te, ea in locul tau ce ar fi facut? Oare ar fi renuntat la un baiat, care ii place, doar ca sa-ti faca pe plac? Daca raspunsul este "NU", atunci n-are rost sa mai stai pe ganduri.
Bafta si distractie placuta!

5 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Pai daca este egoista se cearta cu tine.
Daca baiatul te alege pe tine sau pe ea nici una din voi nu are rost sa va certati trebuie sa stiti sa pierdeti e alegerea baiatului cu cine vorbeste pana la urma

| Anduciu a răspuns:

Filtreaza?!rolling on the floorCum pot doi oameni sa filtreze?
FILTRÁ, filtrez, vb. I. Tranz. 1. (Tehn.), A separa părțile omogene dintr-un amestec eterogen cu ajutorul unui filtru; a trece un fluid printr-un filtru sau prin alt mediu permeabil pentru a-l curăța de impurități, de microbi etc. 2. (Fiz.) A împiedica trecerea printr-un mediu a unora dintre componentele monocromatice ale luminii incidente. ♦ (În limbaj curent; despre lumină) A pătrunde, a se strecura (printr-o fereastră, o crăpătură etc.). ♦ A selecta dintr-un complex de oscilații cu frecvențe diferite oscilațiile care au frecvențe cuprinse între anumite limite. – Din fr. filtrer.
FLIRTÁ vb. a cocheta.
P. S rolling on the floor)!

| Deea10_8134 a răspuns:

Buna! De ce te certi cu prietena ta daca te duci la petrecere?:s.Eu zic sa te duci, nu o sa mai ai asemenea sansalaughing. Ii explici prietenei tale ca iti doresti sa te duci si incearca sa o convingi sa vina si ea, poate are sanse cu acel baiat cu care filtreazahee hee. Acum este si decizia ta.gandeste-te daca acel baiat este un baiat serios si alte chestiistraight face. Petrecere frumoasa!:*

| Polomitreaci a răspuns:

Draga mea, baieti gasesti peste tot pe strada, dar prietene bune mai rar! Depinde si de prietena ta, daca iti este prietena cu adevarat va intelege, iar daca nu, inseamna ca nu este o prietena adevarata.
P. S:pana la urma baiatul te-a invitat pe tine nu pe ea, iar eu cred ca mai bine ii spui ca baiatul te-a invitat si ca vrei sa iti petreci revelionul cu el, sa nu se indragosteasca prea tare de baiat si sa ii franga inima cand te vede cu el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ea filtreaza cu altul ...nu ai de ce sa nu mergi...nu?