| Tinuu8275f a întrebat:

Dau FUNDA! Am nevoie de ajutor! La mine in clasa sunt vreo 4-6 fete populare care mereu se imbraca fain, [au si bani ], au telefoane, tablete performante [ nu au note chiar bune cam de la 5 pana la 8 ] mereu fac poze, au fite, poarta tocuri etc.
Toti baietii din clasa le plac si pe mine nu ma place nimeni! Eu iau note mari mai mereu 10 si lumea ma crede tocilara! Ce sa fac ca sa ma placa si pe mine baietii? Va rog dati-mi sfaturi cum sa ma comport, sau ce sa port etc.
NU VREAU SFATURI DE GENU' : nu te schimba; nu este important asta etc.

FUNDA cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vrei sa auzi dar asta e.Ramai asa cum esti.Personajele de care spui sunt superficiale.Nu isi vor face un rost in viata decat pe spatele parintilor sau eventual a unuia cu bani.Pe cand tu ai pe ce te baza.Asta e.Nu incerca sa fii ca ele.Pentru ca nu o sa-ti reuseasca.

| Cσcσ a răspuns:

Te poti imbraca si tu ca ele, adica nu este nimic gresit in a arata bine, si daca zici ca mai si inveti...e super ok.Crede-ma,o fata care pe langa faptul ca arata bine, mai si invata...sunt cam rare fetele asteahee hee
Cat despre colegele tale, daca as fi eu baiat, nu m-ar interesa o asemenea fata.Pun pariu ca nu asteapta decat bani, atat de la parintii lor ca si de la viitorii iubiti.

| Ioana300 a răspuns:

Baietii aceia este clar ca nu sunt intregi la mine.nu stiu...incearca sa-ti schimbi stilul vestimentar, sa te imprietenesti cu acele fete daca iti doresti neaparat sa te placa si pe tine, in niciun caz nu renunta la invatat dar sincer nu merita sa te schimbi in RAU pentru a impresiona niste baieti cu o farama de creier.treaba ta de aici incolo eu ti-am zis ce poti facewinking

| Cammmelia a răspuns:

De unde stii tu ca nu te place nimeni? Cu siguranta exista persoane care te plac. Daca iei note mari, nu inseamna ca esti tocilara, cum nici daca iei note mici esti "prost". Fii tu, nu incerca sa pari ceea ce nu esti, vei fi mult mai apreciata asa! Daca tot vrei o schimbare, incearca sa-ti schimb stilul vestimentar, coafura, incearca sa te machiezi. Si inca ceva : baietii apreciaza acele fete, pentru ca sunt frumoase, nu pentru ca au bani si telefoane. Sper ca ti-am fost de folos! :*