| SpaciucDydy a întrebat:

FUNDA pentru cel mai bun raspuns! In clasa la mine sunt vreo 5-7 fete populare si mereu sunt bagate in seama desi sunt tare obraznice si au note foarte mici si nu stiu ce telefoana, se machiaza si etc.
Pe mine nimeni nu ma baga in seama si toata lumea ma face proasta si tocilara! Ce sa fac sa fiu si eu oleaca populara? sad

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Eu te-as sfatui sa ramai asa cum esti, sa nu te schimbi pentru nimeni.Nu se merita! Degeaba incerci sa fii ca ele, daca firea ta nu e asa, nu o sa iti iasa! Succes!

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Multumesc pentru fundita! happy
In legatura cu faza cu schimbatul, vorbesc din experienta.Si eu am incercat sa ma schimb de multe ori.Am reusit sa fiu oarecum ca cei pe care ii admiram, dar nu ma simteam EU, ma simteam apasat...Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa te schimbi pentru altii esti mai tembela ca analfabetele alea, stai linistita pentru tine crezi ca e important dar cand o sa ai 19 20 de ani, o sa iti amintesti si ai sa iti dai seama ca era o prostie

| Aimee33 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa fii cine esti si sa nu-ti schimbi comportamentul.Ca sa te integrezi putin in viata sociala, cauta lucruri in comun cu ceilalti colegi, caci aia cred ca-ti pot fi prieteni(cei nepopulari, cum le zici tu...)Nu incerca sa te schimbi! Invata in continuare la scoala, dar poarta mai multe conversatii cu colegii gen:''Astazi vii in parc sa ne intalnim si sa ne jucam?'' sau,, Ti-a placut filmul de ieri?'', ''Te-ai uitat la Romanii au talent?'' laughing Incearca sa gasesti lucruri in comun! Si, un sfat:Nu fii invidioasa pe acele fete! Tu sa-ti vezi de treaba ta!, deoarece sigur ai si tu un talent ascuns cu care sa iesi la suprafata! happy Sper sa-mi urmezi sfaturile. O zi buna! (Funda?)