| Maducuuu a întrebat:

Am si eu o tema la meditatie la Romana si sincer n-am idee despre ce sa scriu. Zice asa: "Spuneti-va opinia in legatura cu testele initiale (10 randuri de caiet studentesc)." Trebuie sa folosesc si formule de adresare, gen: "Parerea mea este", "in primul rand", "in al doilea rand", "in al treilea rand" si "in concluzie". Ajutati-ma si pe mine si dati-mi niste idei.

1 răspuns:
| jhdvavsfhkegvfrkhegbvr a răspuns:

M-ai pierdut pe drum... "Spuneti-va opinia despre (...)" necesita un eseu argumentativ, pe cand scrisorile necesita formule de adresare. Din ce descrii tu, e totusi un eseu argumentativ.
Ai putea scrie ca testele initiale au o oarecare utilitate, pentru ca proful/profa sa vada la ce nivel e clasa, dar sa nu treaca nota decat la cine vrea.
Si daca nu stii ce altceva sa scrii sau daca nu te-am ajutat sad atunci scrie orice abureli, dar scrie mare sa ocupi mult loc.