| ABCD122 a întrebat:

Dau funda.

Ce parere aveti despre oamenii/copii care au încetat sa le spună parinților "mama" sau "tata"?
Dar despre cei care pur si simplu își bat părinții?

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Prima intrebare raspunsul este: Si eu cateodata mai imi strig parintii pe numele lor, dar am totusi respect fata de dansii, ca ei mi-au dat viata, ma hranesc, ma cresc si pentru asta trebuie sa depun si eu un efort sa ii fac mandrii de mine.
A doua intrebare raspunsul este: Eu nu stau la discutii sa scriu poeme intregi, nu! Zic o fraza si buna. ''CEEA CE AU VAZUT LA PARINTII LOR, FAC SI EI LA RANDUL LOR ''.

7 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Au motivele lor, mai mult sau mai putin rationale.

| Drimmero a răspuns:

E, ca le mai zic in gluma pe numele lor din buletin e una, dar ca-i sfideaza e alta. Iar daca sar la bataie cu ei, deja vorbim de pramatii!

| Doub a răspuns:

Păi, la prima vedere, tinzi să spui "omg, ce animale, să fie torturaţi". La asta m-am gândit eu iniţial, dar după mi-am dat seama că nu e ok să generalizezi. Sunt diferite poveşti de viaţă care mai de care mai ciudate.

| R0R0 a răspuns:

Exista cazuri in care copii se adreseaza pe nume parintilor. Dar asta nu inseamna ca nu ii respecta.Le e mai usor sa se extrime asa.
Cei care isi bat parintii ......Nu am nicio parere bună despre ei. Sunt fiinte fara suflet!

| alexandrualind a răspuns:

Rea parere! Pai daca este mama sau tata-l tau!

Sper ca intelegi la ce ma refer!

| Alexx06 a răspuns:

Consider ca acei copii si-au pierdut complet respectul fata de parinti si cea mai mare vina o au parintii ca nu au stiut sa-i educe.

| euaceapersoana123456789 a răspuns:

Parerea mea in legatura cu prima intrebare este ca: nu au o legatura stransa, buna, unita! Inseamna ca acei copii nu simt ca persoanele care le-au dat nastere sunt parintii lor!
Iar referitor la a doua intrebare: au fost crescuti prost, inseamna ca parintilor le este frica de proprii copii!
Scuza-ma de gresesli!