| razadeluna a întrebat:

Am auzit unii copii care le spun pe nume parintilor, in loc de mama si tata. Mie nu imi place asa ceva, mi se pare nepoliticos. Ce parere aveti?

8 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Este un soi de familiaritate prost inteleasa, dupa parerea mea.In familia mea, toti copii se adreseaza parintilor sau bunicilor cu"mata" nu cu "tu".

| User a răspuns:

Nu neaparat nepoliticos. mai degraba ciudat. eu unu' n-as putea sa le spun pe numestraight face

Abh
| Abh a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord cu asta, mi se pare lipsa de respect.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Ai drepatate, dar daca parintii le permit...

| bblock69 a răspuns:

Pai unde mai este diferenta dintre parinti si copii?

| Orannginna a răspuns:

Asta se intampla pentru ca parintii permit asa ceva. Ia sa il plesneasca cand il aude si sa vezi ce "mami" frumos o sa zica... happy

| craniul a răspuns:

Pana la 7 ani eu asa am zis iar dp am inceput cu mama si tatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu fiu ne spune pe nume! Asa vorbeste de mic si nu avem probleme cu el. Nu este nici necivilizat, nici nepoliticos, ba chiar pot spune - un model-! de copil, chiar daca in curind va face 20 de ani!