| xOchelariCuInfraRosu a întrebat:

Dau funda! cum pun o poza pe google la "imagini"? am cont dar nu stiu cum sa pun poze. explicati-mi prin pasi. multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

Imaginile sunt selectate in functie de anumite criterii si postate in rezultatul cautarii.si in niciun caz tu nu poti influenta aparitia unei poze in cautarea google. si da dupa cum zicea si michael.prima data trebuie sa iti faci un site apoi sa il configurezi bine din pct de vedere SEO si poate nici atunci nu iti va aparea ca sunt unele criterii de selectare nedezvaluite de google

| MICHAel a răspuns:

Nu ma pricep absolut de loc la asta dar eu am trait cu parerea ca google selecteaza siteurile si imaginipe cu numele pe care il scrii tu cand cauti imagini de aceia iti apare imaginea si apare si siteul de unde a fost publicata
Incearca sa publici o imagine pe un blog si vezu duba daca apare
Sunt aproape sigur ca ar trebui sa apara