| Mada4ghn a întrebat:

Dau fundabig grin Buna TPU:X...am o problema cu un baiat si este cam mult de povestit. Deci...cunosc un tip care sta pe strada mea si ne cunoastem de mici dar nu am vorbit niciodata pana asta vara.Eu stateam afara cu fetele iar el cu baietii si in fiecare seara venea la prietenul lui sa joace fotbal in fata portii, acesta stand chiar langa curtea mea.Incepuse sa ma ude, aducand cu prietenii lui o ditamai galeata de apa si "cica" mi-o turnau in cap.Cand treceam "din intamplare" cu fetele pe langa el si gasca lui, fetele se uitau la el si imi spuneau ca se uita la mine si ca incearca sa o ocoleasca.Cand veneam cu fetele in parcul de pe strada, venea si el cu prietenii, iar cand plecam noi plecau si ei, si nu doar o data ca sa spunem ca a fost o cincidenta, ci aproape in fiecare zi. In acel parc, dupa leaganul in care ma dadeam cu fetele, se afla si acum un gard in care chiar el a dat cu mingea ca sa ma sperie. Intr-o zi a venit un prieten de-al lui si mi-a zis sa vorbesc cu el pentru ca el ma place si este foarte timid si se vede de la o posta ca eu il plac. Nu am vorbit cu el din acelasi motiv (timiditatea) si mi-am facut un ID fals, unde l-am adaugat, m-am dat drept un baiat si vorbim despre orice, am incercat sa aduc in subiect orice despre strada lui, fete de pe strada lui si NIMIC! Am aflat tot de la el ca e cu nu stiu care fata, cu care s-a combinat dupa ce a sarutat-o si mi-a dat impresia ca nu este timid asa cum spunea prietenul lui. Nu stiu ce sa fac, mai ales ca se apropie din nou vara si eu din nou o sa dau in fiecare minut peste el.Plz ajutorbig grinbig grinbig grin

4 răspunsuri:
| MarioOnette a răspuns:

Da chiar frumoasa istorie...eu cred ca trebuie sa vb cu el si sa vezi de ceti trage atentie in astfel de moduri dar daca nu poti gasesteti pina la vara un baiat si totul se va schimba crede-ma... sper ca team ajutat.pa

| Marcela a răspuns:

Pai.ca in filme laughing :d

deci...ai putea sa lasi timiditatea si mergi sa vorbesti cu el chiar numai un pic si dupa cum vorbeste ai putea sa iti dai seama daca este timid *.*

daca este asa cum zici tu...'timid' ai putea face tu un pas in fata...iar daca nu dal dracul' :p vine altu stai tu linistitawinking

dupa ''buzuri, baieti si semafoare '' sa nu fugi niciodata, intotdeauna vine urmatorul happy
sper ca te'am ajutat :*:*

| Jessica a răspuns:

Cel mai bine e sa vb cu el fata in fata. De unde stii ca baiatul ala nu te-a mintit cand ti-a spus ca s-a combinat cu una [mai ales ca tu drept baiat nu il cunosteai sa zic asa]? Poate ca a zis doar fara motiv. Deci nu trage concluzii pripite. Cand il vezi undeva singur trage-l de mana si spune-i ca il placi.

| Mada4ghn explică:

Pai tocmai asta e...ca el stie ca il placbig grin...sau cel putin stia asta vara.acum ca nu am mai vb probabil ca a uitat de mine