| Sergiu_2475 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai fiu asa! timid am avut posibilitatea sa ma intilnesk cu 3 fete pe una o iubeam tare si ne uitam unu la altu cind treceam pe strada! toti prietenii imi spuneau sa ma apropii de ea sa vb eu stiu ea ashtepta asta dar eu am frinat si asta din cauza timiditatzii! ce sa fac ca sa nu mai fiu asa timid! La scoala nu prea sunt timid?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De unde sa stiu eu cum esti la scoala si nu te mai rezema de perete ca vine una si iti da cu bastonul pe cocoasa din cauza timiditatii tale, hai scoala sus si intaresteti ciumegul.

| heartslow a răspuns:

Poi,simplu,daca chiar simti ceva pentru ea te duci la ea iti faci putin curaj spunandu-ti in minte "N-am nimic de pierdut" si ii spui ca "Ea este pentru tine ca o raza de soare care iti lumineaza fiecare zi de cand ai cunoscut-o,si ca Afrodita e un camion de sare, pe langa dulceata ochilor ei imbatatori" si o inviti la un suc, daca vrea bine, daca nu gandeste-te ca sunt o gramada de alte fete pe pamant si cum am mai spus "N-ai pierdut nimic".Iar daca a acceptat o sa fie usor dupa pentru ca dragostea iti da putere sa treci peste orice.Dar tot timpul aduti aminte fraza asta:"N-am nimic de pierdut"

| CocaCola00Lover a răspuns:

Comporta-te cat mai natural, nu fi stresat. Gandeste-te ca vei mai avea de afaca in situatii ca astea prin viata si ce vei face? Te vei ascunde toata viata? Fi sigur pe tine, fii relaxat, nu trebuie sa fii timid. Incurajeazate singur, sunt sigura ca vei reusi! Gandeste-te ca e ca si cum ai vorbi cu o fata oarecare, si daca si ea te place mult, nu se va supara daca vei spune vreo prostie, se va bucura ca vorbesti cu ea... Bafta! :*

| Annye18 a răspuns:

Lasa-ti timiditatea. Gandeste-te ca odata si odata tot trebuie sa faci ceva. Fii un pic mai indraznet, nebunatic asa. happy Place fetelor happy

| laryyssaa a răspuns:

Pai daca si ea asteapta gandeste-te ca nu se intampla nimic rau daca o abordezi. daca si ea te place atunci puteti sa incepeti o relatie impreuna, dar asta nu se va intampla daca nu vb cu ea.si daca la scoala nu esti asa timid at candeste-te ca ea este o prietena de la scl si gandeste-te ca si ea e emotionata la fel ca tine. deci curaj ca nu te mananca laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Sergiu!
Tu nu esti timid neaparat. poate nu ai tu curajul dar asta nu inseamna neaparat ca esti timidbig grin
daca totusi i-ai prinde pe prietenii tai sa placa o fata si sa-i trimiti sa faca la fel nu cred ca ar faceo.dar totusi ia-ti inima-n dinti si fa cunostinta cu ea fa-i complimente spui ca e draguta stii tu.asa apoi fplirteaza cu ea privesteo direct in ochi.zambestei hai ca nu e asa greu poate nu esti obisnuit cu asta dar fa asta si apoi ai sa vezi ca nu e asa de greu.Stai relaxat nu te incorda pentru ca de aceea simti ca nu ai curaj fa-ti curaj vei vedea ca apoi nu vei regreta!
sper ca te-am ajutat succes:*