| andrei38 a întrebat:

Sall. Am si eu o problema.Sunt in clasa 10 am 16 ani si sunt baiat
Acum o saptamana mergeam cu " prietenii"' mei spre casa(iesisem de la liceu)
Pe drum am observat ca imi uitasem sapca(nu o mai gaseam). Unul dintre colegi a spus ca e in banca sa ma intorc inapoi. Am facut doi pasi si apoi m-am intors sa ii spun sa nu glumeasca cu chestile astea si daca chiar e acolo.Nu am avut timp sa ii spun si il vad ca vine spre mine spunand ca de ce il injur pe el. Imi da un pumn usor in umar.Eu am crezut ca glumeste dar apoi mi-a tras o palma peste fata.Pe urma am iteles ca cica una dintre fetele din grup ii spusese ca l-am injurat(nu il injurasem) si de aia a facut asa/
A doua zi si-a cerut scuze(ca sa ii dau tema la mate, la romana si sa in ajut la test) m-a intrebat daca am gasit sapca... ma rog.
L-am iertat. Dar acum chiar in seara asta veneam la fel spre casa si un prieten de al meu(altul) m-a rugat tot drumul sa ii dau caietul la fizica. Iam spus ca nu pot. In inal s-a suparat si a plecat de langa mine.Si il vad pe colegul care imi daduse o palma mai de mult ca vine la mine si spune(razand) ca de ce l-am suparat pe prietenul lui(stau in aceeasi banca). Si imi trage o palma apoi cand ma desmeticesc alta mai incet.Asta se intampla exact la desartire.Si in fiecare zi ii dau tema la mate la romana si la ce imi cere. l-am ajutat la toate testele care le-am dat. Si nu i-am spus niciodata nimic. intrebarea mea este c. Ce sa fac maine cand ne intalnim si cum sa ma comport. P. S. Sunt timid si nu am o fata de dur.

Răspuns Câştigător
| Andreyyw a răspuns:

Problema e simpla ii halesti 2 perechi de palme da asa tari sa le tina minte
Te ia de fraier daca nu faci nimic si asa o sa continuie de acum incolo asa ca actioneaza repede!
Sa stii cu vorba buna nu merge la genul asta de oameni

7 răspunsuri:
| DaughterOfDarkness a răspuns:

Pur si simplu ii ignori pe amandoi, daca se comporta asa.
Iti poti face alti prieteni, si din alte clase, cu care sa te intelegi bine.
Nu trebuie sa te bati cu el (cum fac colegii mei), puteti rezolva problema ca oamenii.
Bafta multa!

| DaEuSuntCelCareScrie a răspuns:

Nu-l mai baga in seamastraight face. daca se poarta asa cu tine inseamna ca-si bate joc de tinelaughing...INcearca sa stai cu altcineva si evita-l.razi mult cu alti colegi.fii prietenos cu toata lumea si el va vrea sa stea cu tine pentru ca vei fii popularlaughing. bafta:*

| saidkique a răspuns:

Andrei. Ignora-i, dar nu exagera, ca sa nu te bata, nu le da teme chiar daca insista, si nu le mai arata ca esti sesnibil si timid, pentru ca te iau de fraieri. daca el iti da o palma nu te uita in pamant. riposteaza. daca vine apoi la tine sa isi ceara scuze da-l la o parte si spune-i ca omameni de genul acesta nu au ce cauta in viata ta.

| andrei38 explică:

Dar daca o sa ma ia cu :Hai ca imi pare rau, mi-a zis colegul ala ca l-ai suparat, hai suntem prieteni(cum m-a luat si ultima data ) Ce ii spun?

| Andreyyw a răspuns (pentru andrei38):

Zici si tu cu papagali nu esti prieten

| selarina a răspuns:

Zii sa te lase in pace si sa fiti amici buni, sa il ignori o vreme (ai sa vezi ca nu rezista fara tine)

| Andreeablondina100000 a răspuns:

Pai sti daca iti mai face asa nu ii mai baga in seama ar trebui sa nu il ajuti la teste ii mai dai o sansa sa vezi daca face tot asa si daca face nu ii mai dai nici una si nu il bagi in seama bine