| Ludacriss a întrebat:

Dau funda. hello TPU
am 18 ani si ma intalnesc maine seara cu o fata (16). stiu ca ea e mai tacuta si ma face pe mine sa vorbesc prea mult
problema este urmatoarea: ce subiecte gasesc sa o pot face sa o conving sa fie mai vorbareata?

2 răspunsuri:
| aleutu a răspuns:

Hmm, haine, carti, filme, muzica, trupe, locuri preferate, hobby-uri, ce tampeni a facut la viata ei, scoala, liceu, mancare, ce ii place sa faca, face vreun sport? ii plac animalele? daca a fost la munte, la mare, in alte tari, daca practica vreun sport, daca se da cu skyurile sau cu snowbordul, etc, daca fumeaza

| Geo1695 a răspuns:

Despre ea.crede-ma aunt fata.Intreaba-o orice...• incepe cu povesti despre tine, in special daca-i timida si nu vorbeste.asa o sa prinda curaj sa vorbeasca si ea.•• povesti prin care ati trecut

• sentimente, relatii, cand nu ai ce spune arata-i ceva si comenteaza, eventual readu-o la o poveste: vezi copacul ala, aveam unul asa la …
Elemente de care sa tii cont:

Cand o abordezi, cand incepi sa vorbesti cu ea, mereu sa incepi cu un zambet pe buze.

Fii relaxat; Stiu ca nu e usor mai ales ca nu faci asta des sau poate nu ai facut niciodata.Incearca sa te destinzi sa nu-ti pese de rezultat.