| rusis a întrebat:

Dau funda:
Mi-am luat un printer color EPSON stylus photo t 59 si trebuia sa las la cartuse capacele alea din cauciuc deschise eu l-am folosit un timp si acum nu mai printeaza si la ecran unde ar trebui sa arate nivelul cernelii arata x mare si rosu si scrie ca sa nu folosesc cartuse false trebuie originale da a mele sint originale? va rog ajutati-ma cine poate ca de afla pariintii sint mort dau funda!

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

In partea de jos a cartusului veti vedea placuta de contact electronic. Daca aceasta este murdara, este posibil ca imprimanta sa nu recunoasca cartusul. Solutie: Curatati contactele cu o bucata umeda ( folosiţi alcool sau solutie speciala ) de material si incercati din nou. Verificati de asemenea si contactele corespunzatoare din interiorul imprimantei. Daca si acestea sunt murdare, scoateti imprimanta din priza si curatati-le cum ati facut si in cazul cartusului.