| soare_1895 a întrebat:

Dau FUnda!
Peste 2 saptamani o sa plec cu familia la mare, si o sa fiu "pe stop"
SI am vorbit cu mama si a zis ca trece ea zilele astea pe la farmacie sa vada daca e ceva(pastile, ceva)care faca sa-mi vina mai tarziu
Intrebarea mea: exista asa ceva?

6 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Buna.

Da. Exista vitamina K.Nu sunt sigura care trebuii sa o iei, deoarece, daca ai ciclul regulat poate sa ti-l faca neregulat. Dar daca-l ai neregulat poate-ti vine pana pleci la mare. Pentru orice eventualitate poti folosii niste O. B-uri pentru virgine (mini) sau daca ti-e frica cu OB.-uri ia. ti niste pantaloni scurti, un chilot si absorbante la tine.
Bafta, vacanta placuta. happy

| alexa007 a răspuns:

Poti folosii oburile si atunci nu iti creezi probleme.

| Диана a răspuns:

Da, exista. Vitamina K, dar nu e 100% sigura.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Nu iti pot da un raspuns exact. dar eu nu stiu de astfel de pastile "minune" :d, tot ceea ce pot sa iti zic este sa te protejezi adica sa nu stai cu picioarele pe gresie, sa nu stai in ploaie etc la mine acestea au efect.

| loove_5215 a răspuns:

Am o intrebare:cati ani ai? pentru ca si mie mi s-a intamplat acelasi lucru.eu am fost la farmacie si mi-a spus ca vitamina H este pentru stoparea ciclului, dar nu e bine sa o iau fiindca imi va da totul peste cap. sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista. Nu stiu exact cum se numesc, dar e ceva gen vitamina H. happy