| robbyttza95 a întrebat:

DAU FUNDAA!

Salut! am 16 ani si vreau sa imi cumpar o motocicileta de 125.
nu ma intereseaza viteza
parintii mei vor sa stie daca sunt constiincios, inconstient si ca nu se pot baza pe mine.
si mi.au pus o intrebare sa vada daca pot sa imi cumpere. si suna ceva de genu "vrei sa iti luam acum o geoabla de scuter dala si masina la 20 ani sau sa nu iti luam nimic acum si as iti luam masina la 18 ani si ce masina vrei tu"mi.au zis ca raspunsu la intrebare asta depinde de motocicleta

motocicleta oricum o sa imi ia. doar ca eu vreau acum.
nu in vara.
si de asta depinde viitorul meu laughing
deci ma poate ajuta cineva cu intrebarea, ce sa le raspund sa fie in favoarea mea? :*

multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Brookee a răspuns:

Crede-ma te sfatuiesc masina. Tata a fost conducator de masini de curse timp de o jumatate de an, iar un unchi si-a luat o motocicleta(si el fiind un mare mototciclist expert) dar din cauza unu dobitoc a facut accident si era sa moara din cauza unei fisuri craniane.L-am intrebat pe tata cine a fost de vina, iar el a zis ca cel care conducea masina.Ideea este ca tata care a facut intreceri cu masini din acestea legale care se dau la tv nu a patit nimic.(S-a lasat ptk nu i-a mai placut)Si unchiu si el find profesinoist a avut.De ce? Ptk oricat de priceput ai f tu mereu o sa existe dobtoci in trafic care o sa poata sa intre in tine.Dar masinile iti ofera siguranta.Mai putin daca esti nebun ca tata si depasesti toate masinile laughing. Cred ca de mica la mine pe sosea numai accidente de motocicleta au fost.Si majoritatea au murit.Asa ca eu te sfatuiesc sa alegi masina

1 răspuns:
| withoutmoney a răspuns:

Salut! Si eu am fost supus unui chestionar asemanatorlaughing dar e o minciuna intrebarile mamei tale sunau cam asa "imi luam motocicleta acum sau masina cand o sa avem bani ca e cam scumpa" daca esti pasionat alege moto pana la 18 ani este ceva vreme. eu am un yzf 125 de 2 ani acum trebuie sa fac 18 si deja mi-au luat un A4 model 2009 la care nici nu visam.Alege motorul daca mergi cu grija nu da nimeni peste tine chiar daca ai nevoie de mult autocontrol sa nu atingi limitelelaughing nu iti fa griji masina o sa primesti sigur pentru ca diferenta de la pretul unei masini la pretul unui astfel de scooter este forte mare. Dupa ce ai facut 18 ani te sfatuiesc sa le lasi eventual daca iti palace adrenalina pe motor sa iti achizitionezi in timp un ATV sau un motocross.Te rog sa imi zici ce ai ales.Bafta daca nu ai luat deja decizia!