| anonim_4396 a întrebat:

Dc uneori baietii sunt asa de imaturi? si dc fetele sunt mlt m mature in gandire?

20 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Nu toate fetele sunt mai mature ca baieti

| Nastia a răspuns:

Asa e specia umana.in plus stiu de la tv k fetele sunt cu 6 ani mai mature decat baietii...deci,baietii trebuie sa fie cu 6 ani mai mari ca fetele pentru a gandi la fel de matur.

| marsy a răspuns:

Pentru k fetele sint mai dezvoltate decit baietii cu 2 ani :tongue

| dyav0litza a răspuns:

Asa ne e felul

| ancalazar a răspuns:

Asa sunt ei facuti! Si ai sa descoperi cu uimire ca uneori chiar si barbatii in toata firea sunt mai putin maturi deact o femeie...

| ancalazar a răspuns:

Vezi ca "cucuveaua" are dreptate...Incearca-l pe el si vezi cum va intelegeti laughing)?

| Misterious a răspuns:

Ti-ai pus intrebarea "De ce fetele cauta tot timpul baieti mai mari ca ele?" hmmm fetele sunt mai mature la gandire decat baietii cu 3 ani.asa ca n-ai ce sa-i ceri unui baiat de 18.cand tu ca fata la 18 ani gandesti ca una de 21 ...intelegi ce vreau sa spun?
Si ca raspuns la intrebarea de mai sus. poate deja l-ai gasit, pentru ca cei mai mari decat noi.ne sunt apropiati la gandire laughing.

| adinescu a răspuns:

Pentru ca voi alegeti aiurea sunt si baieti cu capul p umeri

| SilverEyes a răspuns:

Asta nu e valabil pentru toti baietii. Atat ca din pacate exeptiile sunt rare. Cred ca debinde de inprejurarile vietii. Probabil ca devii matur odata cu evolutia spre sensibilitate. Pana la varsta de vreo 19-20 de ani in baieti umbla hormonii si multi nu se prea pot controla avand in cap numa cum sa... pe x sau y. Iar in legatura cu faptul cand am spus ca maturitatea se obtine cu sinsibilitate si imprejurarile vietii mam luat pe mine ca exemplu. Am 16 ani, la 14 am iubit pe o fata din tot sufletul dar ea... sa spunem ca nu se mai afla printre noi si eu de atunci am devenit foarte matur. Multi colegi imi spun ca deja am comportamentul unuia de 30 de ani. Iar daca ne luam dupa teoria mea atunci este clar fiindca de obicei fetele sunt cele sensibile si cele care stiu ce este adevarata dragoste primele. Dar asta e parerea mea.

| florar a răspuns:

E de la natura...si e cat se poate de adevarat...

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Pentru k femeia este facuta sa gandeasca smug love struck si baietii nu pot gandi mai mult decat trebuie :p

| maryan_5776 a răspuns:

Cred ca de vina e nivelu de testosteroni mai ridicat la baieti, ne imping sa facem lucruri riscante uneori degenerand in lucruri banale, imature.

| troxanici a răspuns:

Se spune ca diferenta in gandire dintre baieti si fete este de 4 ani. Un baiat de 20 de ani are maturitatea unui baiat de 16 ani. nu stiu daca e adevarat dar... poate de aceea. Fetele sunt mult mai responsabile, si se ingrijoreaza pentru unele lucruri pentru care baietii nici nu incearca sa se gandeasca. Asa suntem noi fetele...

| ANONYM_1303 a răspuns:

Depinde de experienta de viata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt ca fetele au creierul mai dezvoltat:e demonstrat stiintific!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PAI DA.:X

imi place deun baiat mai mik ca mine e ceva ineregula?

| alex16tm a răspuns:

Fetele mature in gandire? ce gluma buna laughing))))))))

| whocares_5309 a răspuns:

Depinde de baieti, in general imaturi sunt cei care nu au experienta de viata, in general "cocalarii" care au impresia ca ei sunt sefii si care cred ca prin mersul lor ( ca si cum s-ar fi ars la subrat si la oua ) impresioneaza lumea. ei sunt intr-o lume a lor, in care femeile au obligatia sa se uite la ei.
fetele sunt mai mature si sunt de acord cu voi chiar daca sunt baiat, se intampla ca si mie sa imi scape cateodata dar mai rar.
deci sa nu te mire ca doar in romania baietii fluiera fete pe strada si singura solutie ca sa le inchizi gura este sa taci si sa nu ii privesti.

| nimic a răspuns:

Da e foarte adevarat ceea ce spui tu aici, dar spre deosebire de baietii, fetele se opresc din dezvoltat pe la 20 de ani, pe cand baietii se dezvolta pana la 26 de ani. Si adevaru e ca femeile nu-s mai mature ci vor sa para mai mature, ele o stiu cel mai bine. Buna intrebarea :*

| pink_9627 a răspuns:

Si eu caut raspunsul la aceasta intrebare...