| NoAntidote a întrebat:

De 2 zile ma invart pe langa cartea de latina. Oricat m-as chinui, nu pot intelege nimic. La anul' voi intra la un profil Filologie. Iar eu sunt bata laughing la aceasta materie.straight face Imi poate explica cineva sau ma poate ajuta sa inteleg ceva? Cel putin cand vad declinari si cazuri. etc. Imi vine sa urlu pentru ca oricat as incerca nu pot!

3 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

laughing Lasa nu te mai strufoca atata. O sa fie bine probabil profi o sa faca recapitulare. Eu la latina am avut un prof. care facea sudoku...

| Destinee a răspuns:

Si eu am intrat tot pe Filologie si nu stiu nimic pentru ca profa nu ne-a predat niciodata latinalaughing

| 4b a răspuns:

laughing nu e chiar asa de greu mai...incerca sa inveti, lasa invartitu' pe langa carte, si o sa reusesti. Nici mie nu mi-a placut la inceput, dar o sa te obisnuiesti. Deci...pe invatat, SPOR happy