| IanaRuslana a întrebat:

De aproape 5 luni plac un tip să-i spunem F, nu suntem prieteni nici nu prea vorbim (adică doar ne spunem bună pe stradă si atât sau ne uităm unul la altul făcând contact vizual dar de obicei eu îl strig caci pur si simplu nu mă pot abține să nu zâmbesc, așa că prefer să mă uit in altă direcție deși sunt chiar fericită când îl văd si petrec cel puțin cate o ora spunându-i prietenei mele cele mai bune despre cat de mult ador sclipirea din ochii lui si efectiv totul la el) si de ceva timp l-am cunoscut pe prietenul cel mai bun al tipului să-i spunem N de care îmi cam place si avem enorm de multe lucruri in comun. E un tip super de treaba si nu pot nega faptul ca am început sa-l cam plac, am discutat cu prietena mea despre asta si nu a știut ce sa-mi zică caci totuși deși îl cam plac pe N nu pot sa ignor perioada si motivele pentru care îl plac pe F căci oarecum știu ca si el crede ca sunt drăguță cel puțin (asta știind de la o prietenă dea lui). Ce sa fac in acest caz?

2 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Te gândești bine, dacă acest F o sa afle ca te ai combinat cu amicul sau N, deja le ai pierdut.
Gândește te cu care te ai vedea într o relație mai de lunga durata, nu contează doar acel contact " vizual" trebuie să discutați o perioada să vezi cum se comporta și cu N la fel, iar la final vezi cu care te înțelegi mai ok.

| IanaRuslana explică (pentru Alexia999997777777777777):

Mersi chiar mie de ajuntor!