| tooxicbrunette a întrebat:

. de cateva nopti la rand visez pe un baiat de la mine din cartier.nu am avut niciodata o conversatie cu el. sh` nici nu adorm cu gandu la el... iarr in vis. el se uita dupa minee. ma cheama sh` alte chestii, gen :" vrea sa ma agatze " ce semnifiiiiicaaa visuu asta? heelp!straight face vr niste pareri sad
multumesc :*

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca te gandesti tu mult la el si ca adormi gandidu-te la el. Uite, eu de cateva saptamani lucrez la niste statistici medicale si toata noaptea visez tabele de contingenta si teste chi patrat. Crezi ca are alta semnificatie decat visul tau? Nu, mintea constinua sa ramana blocata pe gandul principal al zilei.

| liveincolors a răspuns:

Visele au doar semnificatii psihologice. In vise transpui ceea ce vezi in realitate, dar sub o alta forma.

Cercetatorii au descoperit o constanta foarte mare in privinta continutului viselor oamenilor, lucrurile pe care le viseaza o persoana putand sa fie constante pe o perioada indelungata in timp. Grijile si preocuparile pe care oamenii le exprima in vise au legatura cu viata
reala, visarea fiind un proces imaginativ care reflecta conceptiile, grijile si preocuparile emotionale ale individului.

Pe http://www.eva.ro/psihologie/autocunoastere/visele-articol-6173.html, poti citi mai multe, daca te intereseaza.:)

| Chowder a răspuns:

Ar trebui sa te bagi in seama cu el, sa faci rost de id de mess, sa vorbiti, sa va cunoasteti mai bine
si pana la urma poate sa se intample ceva big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am visat pe cineva 2 nopti la rand, acelasi vis si nici macar nu ma intereseaza baiatul raspectiv. abia daca imi amintesc de el in unele zile.si acum nu stiu de ce am avut acelasi vis de 2 orithinking parca ar visa el in locu meulaughing.