| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile incoace baieti de prin cartier au scos niste vorbe despre mine si nu am fost cu niciunul dintre ei c`a s`a zica c`a nu stiu ce mi-a facut... dar nu stiu cum s`a le evit c`a de fiecare data cand m`a intalnesc cu ei zic unele lucruri de mine si chiar m`a deranjeaza. Pot zice c`a suntem un fel de gasca daca se poate nu`mi asa dar siu ca sunt doar niste prieteni de fatada care doar unul dintre ei m`a ajutat si imi este prieten adev. Dati`mi si mie niste sfaturi ce s`a fac sh cum s`a nu dau atentie la ce se zice si cum sa`mi dau seama care mie prieten si care nu. la cele mai amanuntite raspunsuri

6 răspunsuri:
| eu_stie_tot a răspuns:

In primul rand lasa-te de smecherii si shukareli gen c'a in loc de ca. Daca vrei poti pune cratima. Oricum folosesti ' si cand trebuie cratima si cand nu...
In al doilea rand nu da atentie la ce se zice... "sticks and stones cand break my bones but words cannot"
Serios chiar ar trebui sa nu-ti pese ce se zice despre tine atat timp cat nu e adevarat. Daca ai prieteni adevarati si care te cunosc iti vor lua ei apararea si nici lor nu le va pasa. Crede-ma te vor aprecia mai mult daca te doare undeva de ce se zice
P. S. daca te ingrijorezi asta inseamna un singur lucru: iti este frica de faptul ca nu ai niciun prieten adevarat si ca cea pe care o cunosc prietenii tai (oricum ar fi ei) nu esti tu cea reala

| Anoniiiiim a răspuns:

Pai tu ai zis ca ai in aceea gasca doar un prieten adv nu? in primul rand nu asculta ce zice lumea cu cat vad ca te interesaza mai tare cu atat spun tot felul de chiesti urate despre tine sau poate le place de tine gandeste te si la varianta asta incearca sa te desparta de amicul tau eu zic sa nu ii asculti si sa iti vezi de viata ta trateaza i cu indiferenta si cere i sfatul prietenului tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capseclaughing radele in nas...sa vezi ce enervati vor fi razi de ceea ce auzi ca spun astfel vei rade de ei fii indiferentawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ati voi zice eu am 15 ani si mi sa antamplat si mie dar n-am cerut ajutoru altilor daca ai nevoie de niste vorbe tile zic eu acum daca vezi ca te ia la misto pardon mistoc iai si u pe iei zile dar de cand ne tragem de sirete fratilor nu cumva am mancat din aceas oala mai taceti ca vb mult si prost hahalele ce snteti poate vrei sa imi fac schiuri din coastele tale pardon coastele voastre nu va mai razgaiati pardon zgariati asa cu mine ca nu va merge daca vezi ca te ia la anjuraturi iai si u pe ieihee heesi daca te umileste sa ai umilesti si u pe iei sa la zici nu va uitati la voi ca semanati a femei an termen daca te anjura sa le zici sa ma pis pe fata voastra sa ma vedeti ca valurile de retradati hai jet de aici mac mac mars pa pupati unde nu trebui eu am terminat sper ca te-am ajutat kisspa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca mai ai nevoie de ajutorul meu ia id mu antoniadulcik

| bibanu10 a răspuns:

Prima problema e faptul ca te deranjeaza prea mult ceea ce zic ei, lucru care pe ei ii distreaza, sunt doar prieteni de fatada, sa injoseasca pe alti ii face pe uni sa se simta in centrul atentiei cand de fapt cel vorbit e in centru atentiei, Criticul nepriceput se recunoaste dupa felul in care incepe sa vorbeasca despre poet, in loc sa discute despre poem.de fapt ar trebui sa te preocupe care dintre ei tie tovars adevarat sau ar putea sa devina o sa ai nevoie de asa ceva in viitor