| popalexandra1234 a întrebat:

De ce a luat-o lumea complet pe aratura? Facebook-ul naibi! Toate PITI il conduc.De ce a ajuns lumea sa fie obsedata de like-uri? Daca nu ai peste 150 de like-uri la poza de profil esti un nimeni.S-a ajuns ca la 16-17 ani sa iti pui poze pe fb cu tine intr-o camasa prin care se vede tot? S-au sa iti umflii buzele ca sa cum ai pupa? Ce naiba? Toate parasutele si pitipoancele au ajuns sa fie complimentate,sa li se spuna de zeci de ori "vai ce frumoasa esti", sa fie ADORATE.Defapt asta e Romania...ce ma mai mir. Fetele cuminti, care nu au 3 iubite in 3 luni au ajuns de rahat.Si alea care umbla pe strada azi cu 1 maine cu altu sunt sunt perfectele. Facebook-ul trebuia sa fie ceva util in comunicare,sa pot,de exemplu, sa vorbesc GRATIS cu matusa din America.A ajuns toata lumea obsedata de poze, toate isi "fotosopeaza" pozele ca sa fie perfecte.Toate vorbesc pe chat cu baieti mai mari cu 3 ani. Oare de ce vorbesc cu ele? Nu ca sa profite de ele mai incolo.Chiar asa s-a ajuns? Din pacate DA.Chiar asta e sensul vietii lor? Sunt fericita ca eu sunt treaza si as vrea sa trezesc si pe altii. Spuneti si voi ce parere aveti.Sau sunt eu proasta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ceea ce zici tu mi se pare ok adica si eu sunt de aceeasi parere. Am avut si eu cont pe fb dar am renuntat la el. Poate fb este folosit ca publicitate pentru c***vewinking. E mai bine sa iti traiesti viata ta asa cum vrei si sa nu te candesti la ele pentru ca ele nu au niciun viitor ( cel mult sa fie platite pentru a se ***), pe cand tu poti avea un viitor stralucit. O zi buna!

2 răspunsuri:
| 12AA a răspuns:

Nu eşti proastă tu laughing) chiar dacă aia cu anii mie se pare putin exagerată, da lumea a inceput să fie obsedata de poze si de like.uri pentru ca toate au inceput cu fiţe cu bot de rata. E păcat ca fetele sunt sau nu interesante doar pentru modul in care arată si că nimic nu mai contează si nu puteam schimba nimic dacă nu ne schimbam fiecare dintre noi si faza nasoala e ca multi spun despre acest subiect si toti spun ca am ajuns o tara repetenta la multe '' materii'' dar nimeni nu face nimic si nici nu vor face nimic pana nu va aparea o generatie ce va gandii altfel si va avea ambitie sa schimbe ceva.

| ElSwe3R a răspuns:

Si pe mine ma enerveaza lucrul asta dar n-avem ce face...Suntem in minoritate!