| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

De ce am vise ciudate cu oameni pe care nu i-am vazut in viata mea?

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Desi crezi ca nu i-ai vazut in viata ta, in vise pot fi oameni care de exemplu doar au trecut pe langa tine pe strada, constient nu i-ai observat dar subconstient s-au inregistrat. Acele fete si conformatii vin oricum din ce ai experimentat ca viata pana acum. Atata timp cat nu esti intr-o stare disociata de la anumite pastilute, plantute, chimicale- nu ai de unde sa asociezi fetele alea noi pentru constientul tau. Poate ai trecut pe langa ei, poate au existat intr-una dintre experientele tale legate de viata. Poate de asemenea este un vis ciudat pentru ca oamenii aia constient nu i-ai vazut in viata de zi cu zi iar necunoscutul provoaca frica, ciudatenie.
Visele ciudate pot fi din nenumarate motive, de la ce ai mandat in timpul zilei, daca ti-ai amintit ceva in ziua/saptamana/luna respectiva si s-a asociat cu o alta memorie sau sentiment.
Daca te intereseaza de ce visezi si cum visezi cauta tehnici de a intra in vise lucide.

3 răspunsuri:
| Mayaaaaaaa14 explică (pentru Dandinelle):

Mulțumesc mult!

| Dandinelle a răspuns (pentru Mayaaaaaaa14):

Cu placere, oricand! happy

| Andreeush a răspuns:

Nu trebuie să dai prea mare importanță viselor.