cami
| cami a întrebat:

De ce baietii rai prefera fetele cuminti?

23 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

In primul rand nu cred ca exista ¨báieti rai¨. Daca te referi la golanii din coltul blocului, sau puscariasi.astia nu sunt baieti rai, sunt mai mult ¨prosti vieti¨. Exista doua categorii generale de baieti: Destepti si prosti. e valabil si la fete.Deci intrebarea erabig grine ce baieti prosti prefera fetele destepte? pai cam ce ar putea sa vb doi prosti? mai nimic.asa probabil de la cineva mai destept ai ce invata.Plus ca, extremele se atragwinking

| dyanna a răspuns:

Pentru ca ii pot modela in "the perfect guy"... iar ei la randul lor le pot modela pe fetele prea cuminti in niste fete supe ok...si pentru ca unui baiat rau ii e frica sa nu-i fie stricata imaginea de "bad boy" de o fata mai rea decat elwinking

| Encore a răspuns:

Bay nony de unde pana unde baietii din coltu blocului sunt rau sau sunt in aceeasi categorie cu puscariasi? laughing
In fine eu unu prefer fetele cuminti pentru relatii serioase, daca dau de o fata nebuna din prima zi adica gen "hai la mine sau la tine" stau cu ea cateva zile pana ma plictisesc si imi gasesc alta big grin

nony
| nony a răspuns:

La un moment dat tot acolo o sa ajunga.la mititicawinking @Encore

| iiirrriiisss a răspuns:

Cred ca se refera la baietii mai aventurieri, mai rebeli.
Cami, baietii la varsta adolescentei vor sa sexperimenteze si atunci cauta fete care se lasa mai usor "sexperimentate". Dupa ce trec de aceasta perioada, incep sa caute relatii serioase cu fete mai cuminti.

| DMV a răspuns:

Nu e adevarat. Eu de exemplu sunt foarte rau si foarte playful, dar nu-mi plac fetele cuminti pentru simplul motiv ca n-am ce face cu ele. Ma plictisesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Flav a răspuns:

Nu neaparat le plac cele cuminti. ''Baietii rai'' fac o gramada de lucruri cu care nu stiu daca esti in tema. Majoritatea au cate o fata, doua prin afara care le fac bani si de pe urma carora traiesc.Gandeste-te ca daca ar fi sa prosteasca o fata cuminte cati bani ar face? Fiindca daca acea fata s-ar indragosti de el, ar fi in stare sa faca multe lucruri pentru el. Si vorba aia, o fata cuminte cand ai scapat-o, pai ai scapat-o cu totul.Plus ca e in trend am observat la baietii de cartier sa fie c-o fata cuminte si pe la spate sa aiba 2-3 fetite ori prin afara, ori cu care se intalnesc. Fata cuminte e de fatada si chiar daca te-ar iubi, tot spre a face anumite lucruri te indruma.
Sa-ti dau un exemplu elocvent ( fiindca n-am vb in necunostinta de cauza ) am avut acum cateva zile o discutie c-un prieten f. bun care e in situatia asta si e c-o fata care e relativ cuminte. Si mi-a spus ca vrea s-o trimita afara.'' I-am zis bai esti nebun, dar esti de atata timp cu ea, n-o iubesti?''. Mi-a raspuns '' ba da, dar ce vrei sa fac. Se duce cateva luni, face un banutz si gata''. Deci? Ca sa intelegi aspectul i gotta be a bad boy.
P. S. @ cami - Oare mai exista fete cuminti?

cami
| cami explică:

@Flav, prietenul tau, pentru cativa banuti, ar accepta sa o imparta si cu altii? :o

| alexa a răspuns:

Extremele se atrag:X:X:Xwinking

| eyla a răspuns:

Ar fi cam multe, 1-pentru ca sau saturat de panarame(scuze. expresia), 2-pentru a le face cum vor ei(inspre bine sau rau ma refer), si 3-pentru ca numai o fata cuminte poate iubi sincer din inima, 4-si bietii rai au suflet la fel ca fetele rele, iar cand se decide sa aleaga o fata cuminte inseamna ca vor sa se schimbe, si numai cu ea se pot schimba, iar daca alege o panarama, oare se schimba? da mai mult inspre rau ceea ce nu avantajeazabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca contrastele se atrag intotdeuna. apropo, tu din ce categorie faci parte? sa stiu si eu. tongue

| Flav a răspuns:

Nu cred Cami. Dar asta e mentalitatea din cartier sau mai bine spus, e modalitatea principala de a face bani. Tu cum crezi ca traiesc cei pe care-i vezi mereu cu fundul pe banca, joaca carti pe bani, au Nike si lanturi?
Aici e-o problema si-n privinta naivitatii fetelor. Si majoritatea cu care se baga sunt cele de varsta ta 15-17 ani. Ca le iau de mici si-n 2-3 ani se bazeaza ca le trimit in afara. Toti fostii mei ''colegi'' de copilarie traiesc din asta. Ma intalnesc mereu cu ei si stand la o bere de vorba cu ei, ma ingrozesc si eu de ce aud. Si absurd e ca ma simt demodat printre ei happy

| bubukid a răspuns:

Pai de ce? dupa parerea mea... "baiatul rau" apare in club cu o super tipa. machiata pan`n cap si cu fusta pan` su fund...cu niscavai sani pe`afar si un par aranjat pana`n firu 49. tipa se culca cu el din prima saptamana...se iubesc si gata...si toti cei care ii vad "mama ce buna e si asta:X... eventual isi mai fac si o treaba cu organu genital uitandu`se la ea...ei.crezi ca el vrea asta? laughing plus ca ei vor o fata neexperimentata... iar daca tipa cuminte [desi nu cred ca mai exista laughing mai bine sa ii spunem tipa timida] stie cum sa-l tina in lesa si sa nu`i dea acces peste tot oricat de mult al dori...se poate numi castigatoare...pentru ca zicala aia "o fata proasta are langa ea baiatul pe care il iubeste... o fata desteapta are langa ea baiatul pe care multe il doresc" eu nu prea cred in ea dar ma rog! eventual vor fata cuminte pentru ca ea nu e barfita la orice colt ca a facut aia si aia... eventual e numita...nu stiu...in fine

cami
| cami explică:

@Flav serios!? surprise Nici prin cap nu-mi trecea...de la 15-17 ani?! si mama cand imi spune mie.Chiar ca n-as fi crezut-o straight face
@Enigma, nu stiu,batting eyelashes fa si tu un bilant tongue

nony
| nony a răspuns:

Bai daca tot va da-ti de stiutori pe aici. ia explicati-mi si mie ce inseamna baiat rau? chiar sunt curios.As vrea sa-i vad pe @ Encore @ Flav si @ Cami

| Flav a răspuns:

Noney ti se pare ca am pus eu intrebarea de ma pui pe mine sa-ti raspund? Eu am raspuns doar la ce-am crezut ca se refera camy cand a spus ''baieti rai''. Daca am apreciat corect, o stie numai ea. Daca nu, inseamna ca am fost pe alaturi si se referea la altceva.

cami
| cami explică:

@nony, de ce ma numesti si pe mine ca eu nu m-am legat de tine... Vrei sa-ti trm o poza prin e-mail big grin?
Cand am spus notiunea de "baiat rau", m-am referit la genul acela de baiat-partial vagabond. In nicun caz puscarias straight face [nu te-am notat cu stupid.asa ca ciocu` mai mic!winking ]
Si intr-un final un baiat [nu generalizez] mistocar, vagabont, fumator va alege pana la urma tot o fata cu capul pe umeri...Decat una care se 'da' din prima, sau care are un vocabular de birjar.asta e o intrebare pentru voi.asa o fi?

| urbanghost a răspuns:

Pentru ca s-au tot saturat sa fie baieti rai si vor ca cineva sa-i schimbe in bine happy

| Ralux a răspuns:

Pentru ca sunt mai naive...
vechea poveste...

| yanny`s a răspuns:

De fapt toti baietii prefera fetele "cuminti" si nu qrvele... un baiat va avea o aventura cu o fata oarecare, dar o relatie serioasa niciodata... e in joc mandria aia de baiat."pe ea a avut`o si inaintea mea si dupa vreo 100, dar pe cealalta o am doar eu"winking

| eu_4161 a răspuns:

Ca sa fie de 2 genuri:baiar rau fata buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare stupida laughing) nimeni nu isi doreste o curva!