| hehehe a întrebat:

De ce credeti ca oamenii se prefac atat de mult in ziua de azi? happy

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Pentru ca stiu ca numai asa pot supravietuii in ziua de azi... e sinucidere curata sa fi corect, sincer, sa ai incredere in cei din jur de aceea multi dintre noi isi mascheaza toate sentimentele cu o ''masca'' a indiferentei, in unele cazuri invidie pentru ca desi e gresit astfel de persoane sunt considerate puternice, capabile sa treaca peste orice dezamagire, deci are si parti bune si parti proste, depinde care parte a paharului o vezi (goala sau plina). Pe tine n-ar trebui sa te afecteze foarte mult comportamentul celor din jur ci modul in care poti trece peste astfel de persoane, si pentru ca pentru tot exista o regula aparte in cazul nostru ar merge ''Nu te lasa niciodata prostit/a''big grin

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru a-si atinge scopul.Toti facem asta. Cel care spune adevarul sau ce crede e considerat nebun si e marginalizat.Doar suntem in era Dinu Paturicawinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca nu vor sa se stie adevarul! Dar...prefacuti sunt de cand lumea, numa ca nu ai apucat tu sa-i vezi!

| Grimalkin a răspuns:

Pentru ca vor sa para interesanti. Ipocrizia are mare valoare in zilele noastrehappy

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Unii oameni se prefac pentru că vor să pară ce nu sunt, vor să-și apere mândria sau să-și ascundă unele defecte.

| mhg a răspuns:

Oamenii din ziua de azi cred că se prefac datorită complexelor pe care le au, fiind nemulţumiţi de propria persoană ei îşi impun să se comporte altfel decât sunt ei.Astfel ajung să-i mintă pe cei apropriaţi şi chiar mai grav să se mintă singuri.