| ĐємσиiquєΑиgєl a întrebat:

De ce e criza in romanaia
?

8 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Ca au furat banii statului.[parlamentarii]. Si acum ne taie din salariu cica. cu speranta de a nea recupera banii statului. Dar ne lasa faliti.si tot fura.
Funda?

| forever4you a răspuns:

Din motivul ca exista si prostii in Romania, incapabili de a aduce tara asta la ce-a fost o data, si spre ghinionul nostru noi Romania de prostii astia depindemstraight face

| YukyTsukiyomi a răspuns:

Ca's prosti paramentariilaughing funda?

| Cotzi a răspuns:

Criza e peste tot?
Sa incepecem cu Romania la noi nu exista locru de munca, multe fabrici sau inchis combinate la fel, mine la fel, Ne taie tot salarii pensiile bonuri. Scumpesc ALimente Benzina Motorina Painea toate produsele. pun si ei motive aiurea in care sa aiba motiv, nu le pasa de nimic istea ar trebuie inchisi undeva ca nimeni sa nu ii vada, nici eu sa nu vada soarele nimic... legatii si hraniti ca 3 fili de paine pe zii.asta merita hotii... daca va ganditi in Romania candva nu a avut datorii.era prima tara? poate acum prima tara care are multe datorii! Totul se duce! pacat!

| Yamatooo a răspuns:

Din cauza lu base si boc. le taie pensiile si salariile si cu acei bani nu modernizezza statu sau ceva in genu ci isi construiesc vile si palate chiar daca au deja zeci. daca n-ar fi ei doi Romania ar fi un paradis(parerea mea). ce naspa e sa vina copilu la tine sa zica: -tati, cumparami si mie o eugenie.si tatal ce sa zica:-da n-are tati saracu de unde sa-ti dea bani...cu ei doi tara se duce de rapa(parerea mea) funda?big grin

| Moncherie a răspuns:

De ce e Base chel?

| gabi115 a răspuns:

Intreaba statu laughing

| hermione a răspuns:

Buna! Este o intrebare simpla. Din cauza superbilor nostri politicieni care duc Romania de rapa.Nu stiu sa conduca tara si i-au bani din veniturile oamenilor.