| georgiana_5779 a întrebat:

De ce e viata nedreapta? cine nu sa intrebat asta macar odata? acum mie imi place de un baiat, si el stie asta.si in fata lui, ma simt asuper. si lui ii pot spune orice. pana aseara am crezut ca nu ma place dar, aseara eram foarte deprimata, si i-am zis ca nu mia mai mers nimic bine, mai ales cu baieti. el a spus ca poate si eu sunt vinovata, pentru ca degeaba zic unui baiat ca il plac, daca nu zic ca si vreau sa fiu cu el. sa fie oare un semn?

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

M-am intrebat si eu d multe ori asta, dar cu tine viata nu e nedrapta ci f darnica.este cat se poate d evident ca acest baiat te place si ti-a cerut sa fiti impreuna, doar ca nu atat d direct.acum el sta si asteapta sa faci tu urmatorul pas deoarece probabil este f timid.eu zic sa faci cat mai repede urmatorul pas deoarece el nu va astepta o vesnicie dupa tine si mai tarziu iti va parea rau ca nu ai facut la timp ce trebuia sa faci, si atunci iar o sa ajungi sa te intrebi dc e viata neadreapta.succes!

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poate ti-a dat un semn. Poti incerca. Spui ca va intelegeti bine deci nu vad ce s-ar putea schimba in rau. Probabil sunteti amandoi mai timizi si e mai greu. Insa cred ca ar trebui sa ii spui ce simti. Ai putea sa deschizi subiectul relatii, sa il intrebi daca are o prietena ( cred ca va spune ca nu ) si incet, incet sa ii dai de inteles ca ai putea fi o solutie si ca ai vrea sa fiti impreuna.

| bb_7189 a răspuns:

E clar! vrea sa fie cu tine, dar ii e rusine. Tu trebuie sa fi cea care face primul pas.succes