| anonim_4396 a întrebat:

De ce elevii olimpci internationali sunt pregatiti doar de anumiti profesori pentru a participa?

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Pentru ca acei profesori antreneaza loturile olimpice de fapt.

Sunt mai in tema cu tematica la olimpiadele internationale si fac parte din forul care ii trimite la olimpiada.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Pentru că acei profesori „au resurse", sunt mai bine pregătiți decât alți profesori și probabil au mai pregătit elevi pentru olimpiade internaționale care au obținut și rezultate bune