| FanMedical a întrebat:

De ce elevii olimpici internaționali sunt invidiați pentru performanța lor?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca chiar merita admiratia din parea unora si invidia din partea altora. Deoarece este extrem de greu si nu este oricine in stare sa devina un "number one" pe plan regional sau chiar mondial. De aia.big grin

| OnuOnulică a răspuns:

Nu sunt invidiați. Mai degrabă sunt îngnorați de către sistem. Din păcate elevi inteligenți sunt ignorați, iar cei cu rezultate mai slabe sunt mai apreciați de către celelalte grupuri de elevi.

| FanMedical explică (pentru OnuOnulică):

Atunci de ce reporterii scriu diferite articole în care menționează faptul că olimpicii internaționali au nişte "palmaresuri de invidiat"?

| OnuOnulică a răspuns (pentru FanMedical):

Palmares de invidiat adică că ar putea fi invidiați pentru performanțele sale individuale, dar fără doar și poate reporterii bagă prea multe vorbe doar ca să atragă cititorul.

| FanMedical explică (pentru OnuOnulică):

Dar diplomele de olimpiade şi concursuri sunt cele mai bine recunoscute diplome pe care le poate obține un elev?

| OnuOnulică a răspuns (pentru FanMedical):

Da.

| FanMedical explică (pentru OnuOnulică):

Diplomele internaționale de concursuri şi olimpiade ce avantaje oferă elevului pe care le are?

| edi7776 a răspuns:

Sunt invidiati de cei Prosti!