| FanMedical a întrebat:

La şcoală şi la liceu, elevii geniali învață singuri (adică autodidact) sau de la profesori?
Mă refer inclusiv la olimpicii naționali/internaționali premianți.

Răspuns Câştigător
| Nitu_Andrei_Valentin_1995 a răspuns:

Depinde ce materie -gen la istorie -poti face cunostiinde avansate singur
dar gen la mate-da ai nevoie de meditatii

3 răspunsuri:
| Nitu_Andrei_Valentin_1995 a răspuns:

Cei mai buni fac meditatii si nu putine-asa inveti-lucrand

| FanMedical explică (pentru Nitu_Andrei_Valentin_1995):

Deci,nu prea poți dobândi singur cunoştiințe avansate într-o materie anume?

| Violleta2022 a răspuns (pentru FanMedical):

Ba poti dobandii singur cunostinte, trebuie doar sa fii un ambitios, sa vrei sa inveti si sa ajungi pe primul loc, este de ajuns sa tocesti si sa intelegi ce tocesti, ca altfel, peste 1 saptamana ai uitat tot daca nu pricepi logic ce ai invatat.
Nu toti elevii eminenti au meditatori! Unii din dorinta de a ajunge cineva, pun mana si rupt cartea, altii din placere, avizi de cunoastere, altii din ambitie de afii cei mai buni, fiecare are propria-i motivatie de a invata foarte bine si sa ajunga cel mai bun.

| Nitu_Andrei_Valentin_1995 a răspuns (pentru FanMedical):

Depinde ce materie -gen la istorie -poti face cunostiinde avansate singur
dar gen la mate-da ai nevoie de meditatii