| qwerty9999 a întrebat:

De ce este important sa se cunoasca cultura unei tari, si nu numai limba?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Deaoerec cultura unei tari cuprine obiceiurile si taditiile acesteia. Cand te duci intr-o alta tara trebuie sa-i stii si tarditiile deoarece, cu tarditiile tarii tale vei putea jigni multe persoane facand gafe grave.happy

1 răspuns:
| Chriis a răspuns:

Păi cum să te duci în CHINA sau în INDIA şi să îţi zică acele persoane să pui Ofrandă nu ştiu unde şi tu să nu ştii ce e aia... Trebuie să te informezi măcar câte puţin big grin