| anonim_4396 a întrebat:

Ce nume stiti care au litera X (orice limba, cultura)?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Anaximandru.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Destule...

Felix, Xena, Phoenix, Max, Fox, Bronx, Xenia, Dexter, Maximus, Ximena, Lennox, Huxley, Hendrix, Xia, Maddox, Nixon, Alexander, Alexis, Luximina, Xmas, Lexi, Lixandra, Maximilian, Xabelle, Xandra, Dixie, Oxana, Axl Rose (de la Guns N' Roses)
Altele: https://thestir.cafemom.com/....../xanthe/19

Pentru ce iti trebuie?

| Celcestietot a răspuns:

Xulescu. Nu ai auzit de el?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

rolling on the floor nu, si nu ma refeream numai la cele care incep cu aceasta litera.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Xerxes

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu ma refeream doar la inceput, mai urmau nume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai mersi, ma asteptam ca sa primesc multe raspunsuri cu minunatele nume "alexandra/Alexandru".dar abia am pus intrebarea si lumea le evita.
Stiu multe, am facut liste in trecut cu de toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Xenia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Abraxaswinking Axel, Beatrix, Ruxandra, Laxmi, Lux, Luxor, Laxman, Laxmikant, Helix, Kalix, Elixir, Asterix, Ixabella, Dixit, Janix, Jaxon.
Xoraya. Pollux, Vixen, Nix.
(mai editez pana maine)

| mateisitudor a răspuns:

Xayah, Xonia, Xeya

| Tyranolow a răspuns:

Xpula