| ToXiqLovE96 a întrebat:

De ce eu? pur si simplu ma intreb de ce eu? de ce ii pierd pe cei dragi mie numai inteleg nimic de fapt numai sunt capabila sa inteleg nimic. acum 30 de min imi murii mosu. persoana draga mie cea mai draga ma intelgeam cu el mai bine decat cu parintii care mi-au dat viata cine imi va mai spune febletzea mea? cine imi va mai face toate voile mie nu`mi vine sa cred cum e posibil ca un copil de aproape 15 ani sa fie nevoit sa treaca prin atata suferinta. maine se implinesc 6 saptamana de cand a murit un vecin tot asa ma intelegeam perfect cu el acum 3 saptamana am plecat de acasa certuri cu parintii eu cred ca o sa decad pshici cel mai curand am nevoie de liniste numai stiu in ce directie sa o iau numai pot sunt disperata! am fost tare. dar pana cand am si eu limite suflet sentimente ca tot omu. si chestia e ca nu pot fi tare mereu pun la suflet mereu mereu mereu de ce eu ma intreb de ce eu oare cu ce am gresit fata de dumnezeu? oare nu ma iubeste deloc de ce ma pune sa trec prin asemenea duurere ce sa fac? spuneti-mi voi ca eu numai stiu scuzatzima ca am scris cu gresheli de ortografie dar nu sunt atenta nu pot fi numai stiu in ce parte sa o iau pe ce drum cu cine altaturi. multumesc mult!

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Hei alo buna Dimineata auzi scuza ma un pic Tu unde te crezi ca esti aici in rai? crezi ca aici le poti avea pe toate? Crezi ca viata este facuta doar sa fii fericita si sa le ai pe toate pe tava? Crezi in viata poti sa fii fericita in fiecare zi? nu vreau sa fiu pesimist si sa ma crezi un Emocryingdar asta i viata reala sa suferi si doar cei puternici Ramin in viata ceilalti care sunt slabi de ingeri pur si simplu isi incheie socoteala pur si simplu...doar cei lasi se pling cum te plingi tu acum! In viata trebuie sa le accepti pe toate asa cum accepti sa fi fericit si starile de bine.asa si cu starile mai putine bune si fericite si ele fac parte tot din viata.De ce d ai vina pe Dumnezeu ca nu te iubeste...ba te iubeste si inca cit te asigur ca foarte mult.El acum doar te incearca sa te vad cit de puternica esti si cum te comporti fata de El. Fara sa Cirtesti in stinga si Dreapta Te as Sfatui sa pui un pic mana pe Biblie si sa citesti din Iov.asa ca au ce sa faci decit sa ramai puternica si sa ti vezi de viata in continuare. pur si simplu capul sus si fara sa te mai gandesti la cine stie ce prostii ca o iei razna smd!

| Bibi_1645 a răspuns:

Cine este mosu? imi pare rau pentru pierderile tale... Cu siguranta nu ai gresit cu ceva anume fata de Dumnezeu, si de asta ti se intampla chestii de genul asta. Nu o spun doar ca sa te incurajez, ci pentru ca asa cred. Mie mi-au murit bunicii la exact o luna diferenta unul de altul, cu cateva luni in urma, a fost groaznic deci te inteleg perfect. Dar, daca te certi cu parintii tai inseamna ca ai o mare parte din vina. Ai prieten? Daca da, incearca sa il atragi langa tine sa il ai ca pe un prieten sa radeti, sa discutati ore in sir, si sa nu fi suparata de fata cu el mereu. Daca nu (sper sa nu fie vorba de acel "mosu"), cauta pe cineva care sa iti fie aproape si sa te inteleaga asa cum esti tu. Mai multe nu stiu ce sa iti spun pentru ca nu te cunosc nu stiu cm esti, nu stiu exact ce ti se intampla. dar daca vrei sa vorbesti cu cineva, poti sa imi lasi id-ul in mesaj. te pup... si capul sus :*

| Flaviius87 a răspuns:

Uite aici un articol care se potriveste cu gandurile tale!
http://trebuie-sa-asculti.blogspot.com/2011/06/de-ce-eu-de-ce-mie.html

| Jimyy a răspuns:

Saraca de tine