| Park1Suin a întrebat:

De ce femeile sunt discriminate? De ce barbatul e mai presus decat femeia? De ce aceste legi prostesti din Biblie?

5 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Barbati uneori exagereaza! in prostie si nu zic ca si femeile au partea lor de vina... dar barbati si ma refer la uni ar fi in stare sasi tina pritena sau sotia numai sub papucul lor...sa naiba voie sa faca nimica sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata nu suntem multumiti...
"De e femeile scapa cu un decotleu de amenzi?"
De ce barbatii conduc lumea?
De ce femeile nu se rezuma la un singur mascul?
De ce barbatilor le fug ochii dupa altele?
De ce n-ai voie sa te uiti in poseta unei femei?
De ce n-ai voie sa pui intrebari deranjante unui barbat?

| prizeFTW a răspuns:

Eu nu sunt de acord deloc cu aceasta afirmatie cum ca barbatul este mai presus decat femeia. Daca femeia nu ar fi,nu am fi nici noi,stii. Oricum, sunt in dezacord total fata de biblie. Oricum, sa nu crezi asa ceva. Femeile sunt pe aceeasi treapta in societate cu barbatii.Dar unii au ramas cu ideea din societatea primitiva cum ca barbati trebuie sa conduca totul iar femeia sa fie "o sclava". Deci, parerea mea, acestea sunt doar aberatii complet nefondate.

| ZaPharaon a răspuns:

Cine a zis ca sunt discriminate? In plus, este foarte trist sa crezi tot ce se zile in Biblie. Nu te forteaza nimeni sa crezi ce e acolo.

| MartinnaSosttel a răspuns:

Buna eu cred ca barbatii nu sint mai presus decit femeile ci ei doar asa cred si pentu asi arata cit de puternici sint si ca nimeni niciodata nu ii va pute da inapoi...Iar eu consider ca nu este nevoi de violenta pentu a se crede sau asi arata fata de barbat... Funda?