| MrNuggets a întrebat:

De ce fetele de la oras arata mai tinere si mai atragatoare decat cele de la tara?

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Acelasi lucru se poate spune si despre baieti/barbati, despre oamenii batrani si de fapt despre toata lumea.Munca fizica, stresul, neajunsurile si grijile isi spun cuvantul.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pentru ca dau cu sapa in solar la rosii in timp ce fetele de la oras, stau la cafenele laughing.

Serios vorbind, fetele de la tara, muncesc mai mereu prin gospodarie, si cu timpul, corpul lor se adapteaza dupa traiul pe care il duc.

Cele de la oras, duc un gunoi si dau cu maturica prin camera, nu fac foarte mult efort. In plus, ele au acces permanent la facilitatile modului de viata urban, si asta le intretin aspectul sau chiar le imbunatatesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru că cele de la tara muncesc mai mult, dat fiind că au gospodării, se ocupa cu agricultura, cu casa.

| liliana77any a răspuns:

Nu este asta o regula, cred ca ti se pare.
Sunt si fete de la tara sau din alte orase care arata tipla.
Poate fetele de la oras au mai mult timp pentru aranjat asta este diferenta.
Insa nici fetele de la tara nu sunt rele.

| andreeaeml1200 a răspuns:

Pentru ca in general fetele de la țară au mai multe ocupatii, mai multe responsabilitati. Nu stau cu orele sa-si piarda timpul in oglindă, sa se dea cu creme de fața, sa se aranjeze ca cele de la oraș. Sunt mai gospodine.
Dar acum depinde, nu toate sunt asa! la fel si de cele de la oraș! Nu sunt toate la fel

| andreeaeml1200 a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Macar majoritatea fetelor de la tara stiu sa faca mancare, nu ca unele de la oras. Abia daca stiu sa îsi prajeasca un ou!

| NuDauNiciunNume a răspuns:

Desi nu este mereu cazul, unele fete de la tara mai fac si munca in gospodarie, pe camp sau altele. Asta implica munca fizica, stat in diferite conditii, oboseala etc. Asadar, lucrurile acestea pot contribui intr-o oarecare masura la aspectul unei fete. Repet, nu este mereu cazul. Sunt fete care lucreaza pana seara pe tractor mult mai frumoase decat altele de la oras

| Ree07189 a răspuns:

Îmbrăcămintea și fac sala

| verstappen a răspuns:

Sunt de la oras si ce sa spun, mi se pare fix invers, imi plac fetele de la tara, bine in general, urate sunt si la tara si la oras