| ralucaralu a întrebat:

De ce fetele sau femeile sunt considerate inferioare barbatilor? M-am saturat sa aud chestii de genul: o fata trebuie sa munceasca si sa faca mancare, nu are ce cauta o fata la distractie(unii zic asta; destul de multi), fetele sunt slabe, baietii pot sa tot schimbe iubitele, dar daca o fata face asta... Nu ma refer la mine, ci vorbesc in general. In cazul fetelor totul e strict.In ziua de azi de ce femeia trebuie sa faca mancare si curatenie si tot in casa(ca "asa e regula"), cand amandoi muncesc si aduc bani. Inainte era alta treaba, femeia statea acasa si avea grija de copii. Toti cred ca fetele nu sunt in stare sa se apere, ca sunt inferioare si ca nu vor ajunge nimic. Ce parere aveti despre asta?

3 răspunsuri:
| NoUseForAName a răspuns:

Chiar daca sunt baiat, sunt de parerea ca femeia trebuie sa fie egala barbatului.

Nu poti pune pe un barbat sa iti faca o ciorba sau o salata eu stiu de care pentru ca nu stie, de aceea noi, barbatii de punem bazele culinare in voi, femeile.
Voi ne veti hrani spiritual si fizic iar noi aducem banii (in unele cazuri) iar noi va scutim pe voi de efort fizic pentru ca tinem la voi, va iubim.

Voi fetele, nu ne intelegi cat de mult va pretuim si tinem la voi. De aceea crede-ma ca baietii va protejeaza si va feresc de efortul fizic.

Pupici.

| Kira9747 a răspuns:

Persoanele care ti-au spus asta ( baieti logic) se cred inca in evul mediu, cand femeile nu aveau drepturi, insa orice om cu putina cultura este constient ca in ziua de azi femeile sunt egali barbatilor.Si sincer nu ai vazut vreodata o fata mai batausa si care poate sa se apare singura sau un baiat care nu este in stare de asta?