| anonim_4396 a întrebat:

De ce fetele urate au iubiti, iar fetele frumoase nu au?

Răspuns Câştigător
| Lorenyk a răspuns:

Pentru ca uneori baietii umbla dupa fetele frumoase doar din acest motiv: pentru ca sunt frumoase. si atunci relatia este superficiala si se termina repede. sau poate pentru ca fetele frumoase sunt increzute si li se pare ca niciun baiat nu e pe masura lor (am in scoala cateva fete asa), sau poate pentru ca baietii cauta ceva dincolo de frumusetea lor, ii intereseaza si caracterul si sufletul acelei fete. nu e de ajuns sa fi frumoasa. asa cum ai spus, poate fetele acelea urate de care zici tu, au alte calitati pe care fetele frumoase nu le au.

82 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Cu parere de rau, dar trebuie sa spun ca fetele frumoase sunt superficiale in dragoste, pe cand fetele considerate de unii urate, datorita sufletului lor curat si fara vanitate, iubesc sincer, cu gingasie, cu ardoare, dau ce-i mai bun din ele, nu ca ar fi urate ci pentru ca asa simt. Problema asta ca unele fete sunt frumoase si altele urate, la mine nu tine in primul rand toate sunt tinere si tineretea in sine este frumoasa si-apoi fie ca sunt urate sau frumoase, toate au avut cate una, doua sa mai multe relatii in viata, succesul apartine de ambelor parti, totul tine de comportamentul fiecareia.

| Flav a răspuns:

Pentru ca fetele urate gasesc baieti inimosi iar fetele frumoase numai golani care profita de ele

| maryana5 a răspuns:

Ptc. unii baieti sunt orbihee hee

| Puiutz a răspuns:

Poate pentru ca nu aia conteaza.conteaza ce e in interior! si fiecare avem ceva frumos...si mai mult caracterul conteaza.caci el nu se schimba. dar frumusetzea si toate alea.la un moment dat. DA.

| yanny`s a răspuns:

Pentru ca fetele frumoase sunt probabil prea satule de baieti.

| Encore a răspuns:

Pentru ca ca alea frumoase umbla mai mult din "batz in batz" laughing

| sorin a răspuns:

Fara suparare dar de cand nu ai mai iesit in lume?

| ellene a răspuns:

In unele cazuri frumoasele se lasa mai greu iar baietii se multumesc cu uratele. Asta nu inseamna ca cele ce au iubit sunt urate...am dat totusi un raspuns ca sa iti placa. Tind sa cred si eu ca "criticul".

| imortal a răspuns:

Vai, vreau si eu o fata frumoasa care nu are iubit si ii promit ca o sa aiba...probabil majoritatea baietilor merg pe premiza "e prea frumoasa ca sa stea cu mine.nu ma duc la ea ma duc la aia e mai urata da macar stiu ca sta cu mine"

| naviDIabLO a răspuns:

Pentru ca fetelor urate le e frica ca or sa ramana singure toata viata daca nu-si fac prieten, iar baietii accepta pentru ca pana la urma se impac cu idea(mai ales daca sunt urati)unei prietene urate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa inteleg ca te crezi prea frumoasa si nu ai prieten?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-o relatie conteaza si comportamentul, sufletul nu numai aspectul fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca baietii se "tem" sa se bage in seama cu o fata frumoasa, pentru ca ar putea fi respinsi de catre aceasta. De obicei fetele frumoase sunt fitoase si uita ca sunt egale in fata altor fete...si atunci un baiat prefera sa fie cu o fata simpla si mai putin atragatoare.
Intelegerea sta la baza relatiei si caracterul fiecaruia in parte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca cele frumoase sunt fitoase, si se tem ca vor fi inselati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate asa crezi tu! Poate fetele care le crezi urate poate sunt frumoase si poate tu esti urata pentu baieti big grin n-am vrut sa fiu rea! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca cele urate isi traiesc viata, sunt sociabile, pe cand cele frumoase au complexe si se interiorizeaza din cauza asta, nu mai ies in lume si de-aia probabil nu au.Adica daca cunosti multa lume si iesi in societate, vei cunoaste destui baieti, dar daca stai mereu in casa, nu prea ai cum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baietilor le este frica de fetele frumoase si destepte, caci isi dau seama ca ele merita mai mult...si lor le este greu sa tine pasul mai ales cand merg cu ea pe strada si baietii intorc capul in urma ei atunci se simte concurenta si nesiguranta... e mai usor sa primesti afectiunea unei fete mai putin frumoase...concurenta mai ca nu e, atunci el pentru ea este rege si asta cui nu i-ar placea...asa ca este mult mai comod sa ai la brat o fata care te va asculta fara cricnire si esti sigur ca nu o va sterpeli la altul...astfel mereu vei avea o mascota ascultatoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate va fetele mai urate sunt mai sexy decat cele mai frumoase iar baietzy mai mult asta cauta asa ca... dupa un timp o sa le dea drumu si la cele uratehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce barbatii cu iubite le insala cu altele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca fetele frumoase nu baga in seama baieti in seama sunt prea scrifosite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt mai istete si nu sunt fitoase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt ca fetele frumoase si mai atragatoare par mai inaccesibile sau sunt mai inaccesibile si mai pretentioase. pentru ca barbatii sunt timizi in fata fetelor frumoase, le e frica de esec, sa nu fie refuzati si le e frica de pasiunea aia nebuna, le e frica de femei frumoase si destepte sa nu se indragosteasca nebuneste nu sufere dupa aia, sunt o gramada de motive.am vazut si eu o gramada se fraieri cu urate si fete frumoase singure. fetele urate sunt mai accesibile. apoi si faza ca le e frica sa nu fie inselati de femeile frumoase si au impresia falsa ca uratele sunt mai bune, mai sensibile etc...barbatii cand simt ceva mai profund le e cumva frica de sentimentul acela, se simt slabi. le e frica de suferinta. poate se simt inferiori, nu destul de buni pentru acea fata.sunt intimidati.se intampla des ca un baiat sa iubeasca o fata dar sa fie prea lash si timid ca sa intre in vb cu ea si ea prea orgolioasa ca sa faca ea primul pas.atunci baiatul se multumeste doar privind-o si se multumeste bagand in seama fete banale, uratele, prostute, pe care le poate manipula si cu care ii e mai usor sa vorbeasca. fete mai degraba amice, cu care se inteleg intelectual dar pe care nu le iubesc si nu vor simti niciodata pasiunea aia nebuna. fetele urate sunt alese pentru ca nu stranesc sentimentul ala de atractie nebuna ce ii face pe barbati sa se simta vulnerabili.si unele fete frumoase sunt mai retrase, cred ca vor fi bagate in seama de o gramada de baieti fiind asa speciale, ele doar stand retrase la locul lor, multe nu isi dau seama cat de timizi pot fi baietii. e mult de povestit.deja am vb prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu toate fetele frumoase merg din floare in floare si stiu si ele iubi la fel ca cele urate. E adevarat ca poate sunt mai fitoase, dar asta depinde de educatie si cat de desteapta esti. Degeaba esti frumoasa daca esti proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sunt prea proaste sa aiba pe cineva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt ca fete frumoase nu au gasit inca concurenta la frumusete

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori nu conteaza frumusetea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca normal am vazut pestrada fete urite si baieti frumosi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca sunt curate