| anonim_4396 a întrebat:

de ce frumusetea exterioara cat mai naturala nu mai este asa apreciata( la fete vorbind), de ce trebuie sa va dati cu 100 de farduri, de ce sa va faceti ungiile in 3000 de nuante, de ce sa aveti parul in 10 culori? de ce nu puteti fi asa cat mai naturale? de ce sa te culci cu Alba ca zapada si sa te trezesti a 2 a zi cu muma padurii pentru ca i s-a sters fardu, rimelul si alte chestii de genu?

Răspuns Câştigător
| Fetita a răspuns:

Eu nu ma fardez decat la ocazii(nunti sau chestii de genul), unghiile mi le mai fac ca nah, ma plictisesc... pe buze dau doar cu putin luciu si nu foarte des, de vopsit nu m-am vopsit niciodata pentru ca imi place culoarea parului meu (sunt bruneta sau mai bine zis un saten inchis). Oricum nu toate fetele isi pun tone de tencuiala pe fata. Si stiu ca baietilor nu le place lucrul ala, dar atunci dc dintre o fata machiata, cu tone de fond de ten pe fata si una care nu e machiata voi o alegeti pe cea cu tencuiala. Asa se intampla mereu... Foarte rar am vazut sa se intample invers. Dintre doua fete, una naturala si una data cu de toate pe fata, baietii tot pe cea artificiala o baga in seama ca e mai cocheta. Am mai auzit intrebarea asta, dc isi dau fetele cu nu stiu ce pe fata ca doar sunt frumoase naturale si apoi de la aceeasi persoana am auzit: wow am vazut azi o fata si era genul ala de pers care se machiaza super si arata bine si avea tate si fund. Nah, ca sa intelegi si u dc se machiaza fetele.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca orice publicatie ai lua romaneasca sau de peste hotare promoveaza artificialul.Vedem mereu pe coperti vedete stralucitoare, perfecte la trup si la chip si e normal sa ne dorim sa fim ca ele.Asa ca dam iama in magazine si golim cardurile lui daddy(laughing) pentru ca sa fim si noi 90-60-90, sa avem silueta lui Angelina Jolie si chipul lui Megan Fox, buzele lui Jenifer Love sau fundul lui J. Looh go onSi toate astea daca le-am face macar pentru noi. Dar le facem pentru altii. Le facem pentru a fi placute de altii nu pentru a fi placute de noi.Complimentele ne dau aripi de parca ar fi altceva decat niste linguseliwinking

| Miruna_7873 a răspuns:

Unele fete se simt mult mai bine stiind ca de exemplu acel fond de ten le acopera imperfectiunile sau acel luciu de buze le fac sa arate mai bine etc. Poate nu neaparat este asa dar ele stau cu impresia asta.Plus ca stim foarte bine ca foarte putini baieti se mai uita in ziua de azi la frumusetea exterioara. Iar cum fetele vor mereu sa fie in centrul atentiei... laughing

| melissa_3397 a răspuns:

Tocmai u ai gasit raspunsuwinking "de ce sa te culci cu Alba ca zapada si sa te trezesti a 2 a zi cu muma padurii pentru ca i s-a sters fardu, rimelul si alte chestii de genu?" laughing pentru ca unele fete nu sunt asa frumoase natural... eu de exemplu nu ma machiez numai cu un rimel si lukiu de buze... depinde de fiecare fata

| Angel !!!!!!!! a răspuns:

Nu stiu... poate deja a devenit o obisnuinta, un lucru normal pentru majoritatea fetelor!