| anonim_4396 a întrebat:

DE CE FUMEAZA TINERII MARIJUANA

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

A..si in principiu nu creeaza dependenta.Consumul indelungat de marijuana poate duce la dependenta psihica in unele cazuri. Persoana nu mai reuseste sa isi controleze impulsul de a consuma si foloseste marijuana chiar daca acest lucru afecteaza negativ relatia lui cu familia, performantele scolare si activitatiile recreative.

16 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Pentru ca se simt bine dupa ce fumeaza, binedispusi, cu mult chef de viata, uita de probleme, multi aleg marijuana pentru ca o considera mai putin nociva decat tutunul, altii "just for fun", iar cei care se urca la volan dupa o petrecere prefera sa nu miroasa a bautura.Majoritatea fumatorilor de marijuana merg pe principiul:"don't drink and drive, it's better to smoke and fly".

cami
| cami a răspuns:

La inceput..curiozitatea!
dupa aceea: placerea!
iar la final: dependenta!

| ioanaa a răspuns:

Ca si tigarile normale.
La inceput curiozitatea. apoi depinde de fiecare in parte, daca vor continua cu asta sau nu. Dar nu creeaza dependenta ca tigarile normale.
Plus ca alta e senzatia, decat atunci cand bei.

| Ben. a răspuns:

Din lipsa de informatie.auzisem ca iarba e benefica, mult mai buna decat alcoolul sau tutunul.doi medici de specialitate mi-au zis ca da psihoza. sunt indusi in eroare de oameni care fie obtin avantaje din asta fie sunt la fel de habarnisti k si tinerii in cauza.

| andi a răspuns:

De ce? sa se simta bine! pai ce vrei sa fie in capu' lor? vid absolut?

assiris
| assiris a răspuns:

Din imitarea anturajului la inceput si mai apoi din dependenta. Totul este insa o iluzie a unei lumi ireale si care in majoritatea cazurilor se termina cu moartea.

| IoIo11 a răspuns (pentru assiris):

Cine a murit de la marijuana? laughing

| rastafari_2977 a răspuns:

Marijuana NU creaza dependenta, tinerii fumeaza ca sa se simta bine, sa scape de griji, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Moartea albă este foarte zâmbăreață cu ei.
Imaturitate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca sunt nefericiti si cu marijuana incepi sa te simnti asa dus de val si "innebunesc" astai face pe ei mai fericiti. Dar peste un timp te simnti foarte rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marijuana nu creeaza dependenta... daca ai ceva la psihic sigur nu e de la iarba... http://www.lukasig.com/theunion.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fraieri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca pot

| Crisstttina a răspuns:

De placere :d

| flash_3280 a răspuns:

Pentru ca e buna...nu se compara cu alcoolul.de ce nu interzic alcoolul si legalizeaza iarba... uitati-va si pe la tv toate crimele se intampla de la alcool niciodata de la iarba...

| Gabriel_9414 a răspuns:

Deci anumite persoane au scris pe acest forum la acest subiect doar sa se afle in treaba! In primul rand cati din voi ati fumat inainte sa va dati cu parerea?! Eu am fumat, inca nu stiu cat la % este bine si cat la % nu! Sper sa aflu intr-o buna zi. Dar daca nu ati fumat marihuana nu mai vb. aiurea si nu va mai dati cu parerea prosteste fara sa stiti despre ce este vorba! Cat despre cuvantul imatur, daca auziti ca o anumita persoana a baut si sa facut praf. A mai facut si putin scandal nu vi se pare deloc imatur pentru ca v-ati obisnuit cu asemenea oameni printre voi si vi se pare normal. In romania cand apare ceva nou pe piata 80% stau deoparte si asteapta sa fie testat de 20% persoane curioase si dornice, dupa ce este testat si iese putin rezultat din acel ceva nou romanu incepe si critica, isi da el cu parerea din ce a auzit de la cei curiosi care au incercat acel ceva nou! iar la sfarsit peste 70% foloseste acel ceva nou care a aparut pe piata...