| Ieusântanalfabet a întrebat:

De ce în 2024 bărbații sunt obligați sa aibă, mașini de lux case și aspect fizic, ca să fie băgați în seamă de către femei?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intrebare aiurită!
Nu te obligă nimeni să ai asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Inca o generalizarea prosteasca si fara sens!

Nu obliga nimeni baietii sa aiba lux ca sa fie bagati in seama de fete, fiind suficient a aiba un job simplu, modest care sa dovedeasca ca-i baiat muncitor si responsabil sa-si castige existenta, sa se intertina si sa supravietuiasca.

Masinile, casele si aspectul fizic NU sunt importante in relatiile interumane, dar respectul, bunul simt, comportamnetul si vocabularul frumos si placut, SUNT extrem de importante si intr-o relatie cu o fata.
Prezentarea ta initila este cea care conteaza, nu masina, nu casa, nu muschii!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine te-a obligat?

| Robert2526 a răspuns:

Nu am aspect fizic wow, casa o am pe credit de 30 de ani, masina e un logan si totusi ma cauta femeile happy Gresesti in ceea ce afirmi. Ok, sunt si femei materialiste dar exagerezi rau prin ce spui aici

| Madaxo97 a răspuns:

Depinde si ce fel de femei cauți tu, daca vrei o pitipoanca materialista, da, trebuie sa ai cele menționate de tine, sau o femeie cu carieră care are deja o situație mai bună ca tine, logic ca trebuie sa ai si tu un pic mai mult decât ea.
O fată cuminte, modesta, nu va cauta bogăție la un bărbat niciodată, dar hei, ele sunt "alea urâte", si nu le vreți voi. Vrei o femeia de nota 10 țiplă din toată punctele de vedere? Pai fi si tu tot de 10

| ILikeBlackCats a răspuns:

Nu sta nimeni cu teava pistolului la tampla ta ca sa ai asa ceva. E suficient sa crezi tu in teoria chibritului ca "toti barbatii trebuie sa aibă cel putin un BMW sau merțan ca sa poa' sa aibă o femeie".